Ստեփանակերտի երաժշտական դպրոցի սաները մրցանակային տեղեր են գրավել Երևանում և Ֆրանսիայում կայացած մրցույթներում
Մայրաքաղաքի Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցի աշակերտները ընթացիկ տարվա  մարտին առցանց ձևաչափով մասնակցել են  Երևանում կայացած  գեղարվեստական-երաժշտական, ինչպես նաև  ֆրանսիական  «Փարիզի աստղերը» խորագրով մրցույթներին՝ արժանանալով գլխավոր  մրցանակի, գրավելով պատվավոր  հորիզոնականներ:
Ստեփանակերտի երաժշտական դպրոցի սաները մրցանակային տեղեր են գրավել Երևանում և Ֆրանսիայում կայացած  մրցույթներում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ նախօրեին  Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցի դահլիճում տեղի է ունեցել պարգևատրման արարողություն:
Միջոցառմանը պարգևատրվողները հանդիսատեսին են ներկայացրել  իրենց այն կատարումները, որոնք հնչել են մրցույթներում: Нет описания.
«Մեր դպրոցից երկու մրցույթներին մասնակցել է 15 աշակերտ: Ցուցաբերած արդյունքները ևս մեկ անգամ փաստեցին, որ նրանց  հետ քրտնաջան աշխատում են լավագույն մասնագետներ: Դպրոցի տնօրեն Զարինե Բաբայանն էլ պայմանավորվածություն էր  ձեռք բերել մրցույթների կազմակերպիչների հետ, որպեսզի մեր երեխաները ևս հնարավորություն ունենան մասնակցելու: Շրջափակման պատճառով  աշակերտները պարգևատրությանը ևս չկարողացան մասնակցել, ուստի որոշեցինք արարողությունն ասյտեղ  կազմակերպել ՝ համատեղելով երաժշտական երեկոյի հետ»,-մեզ հետ զրույցում ասել է դաշնամուրի դասատու Արինա Հարությունյանը:

Учащиеся Степанакертской музыкальной школы заняли призовые места на конкурсах, прошедших в Ереване и Франции
В марте этого года учащиеся столичной музыкальной школы имени Комитаса приняли участие в художественно-музыкальных конкурсах, проводимых в Ереване в онлайн-формате, а также французских конкурсах «Звезды Парижа», завоевав главный приз и заняв почетные места.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 мая, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", вчера в актовом зале музыкальной школы имени Комитаса состоялась церемония награждения.
Нет описания.На мероприятии лауреаты представили зрителям свои музыкальные номера, которые были сыграны на конкурсах.
«15 учащихся нашей школы приняли участие в двух конкурсах. Результаты еще раз показали, что с ними работают лучшие специалисты. Директор школы Зарине Балаян договорилась с организаторами конкурсов, чтобы наши дети имели возможность участвовать. Из-за блокады учащиеся не смогли принять участие в церемонии награждения, поэтому мы решили организовать церемонию здесь, совместив ее с музыкальным вечером», — рассказала преподаватель фортепиано Арина Арутюнян.