«Խաչով և հավատով կհաղթենք». Ստեփանակերտում  հոգևոր- մշակութային երեկո կկազմակերպվի
Մայիսի 7-ին՝ Սուրբ Խաչի երևման տոնի օրը, մայիսյան տոներին ընդառաջ և հաղթանակների վերաիմաստավորման խորհրդով Արցախի թեմը հրավիրում է բոլորին «Խաչով և հավատով կհաղթենք» խորագիրը կրող հոգևոր, հայրենասիրական մշակութային երեկոյի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես մանրամասնել են ՀԱՍԵ Արցախի թեմից՝  միջոցառումը տեղի կմեկնարկի ժամը 16:00-ին,  Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածածին առաջնորդանիստ եկեղեցու ներքնահարկի սրահում։
Ելույթ կունենա Արցախի «Մռակած» պետական երգչախումբը (Հիմնադիր և ղեկավար ԱՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Մարինե Մեսրոպյան)։

«Крестом и верой победим»: В Степанакерте будет организован духовно-культурный вечер
7 мая, в день явления Креста Господня, в преддверии майских праздников и с советом переосмысления побед, Арцахская епархия ААЦ приглашает всех на духовно-патриотический культурный вечер под названием «Крестом и верой победим».
СТЕПАНАКЕРТ, 5 мая, АРЦАХПРЕСС- Как уточнили в Арцахской епархии ААЦ, мероприятие начнется в 16:00 в зале первого этажа Кафедрального собора Святой Богородицы (Сурб Аствацацин) в Степанакерте.
Выступит Арцахский государственный хор "Мракац" (основатель и руководитель, заслуженный деятель искусств Республики Арцах Марине Месропян).