Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել ՀՀ առաջնություններում մրցանակային տեղեր գրաված մարզիկների և նրանց մարզիչների պարգևատրման արարողություն
Մայրաքաղաքի Խաչատուր Աբովյանի անվան համար 1 դպրոցի դահլիճում նախօրեին տեղի է ունեցել 2022 թվականին Հայաստանի Հանրապետության տարբեր առաջնություններում մրցանակային տեղեր գրաված մարզիկների պարգևատրման արարողություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության,մշակույթի և սպորտի նախարար Նորայր Մկրտչյանի ձեռամբ՝ խրախուսական դրամական պարգև է ստացել ընդհանուր առմամբ 68 մարզիկ և մարզիչ: Нет описания.Нет описания.
«Մեր մարզիկները մրցանակային տեղեր գրավելով միշտ բարձր են պահում Արցախի պատիվը: Ես համոզված եմ, որ նրանցից յուրաքանչյուրն իր հաջորդ հաղթական քայլը կկատարի արդեն աշխարհի տարբեր մրցահարթակներում»,-ասել է Ն.Մկրտչյանը՝ շնորհավորելով մարզիկներին և նրանց մարզիչներին։

В Степанакерте состоялась церемония награждения спортсменов и их тренеров, занявших призовые места в чемпионатах РА
68 заслуженных представителей спортивного мира Арцаха поощрены денежными премиями за завоеванные призовые места в различных чемпионатах Республики Армения в 2022 году.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 мая, АРЦАХПРЕСС-Как сообщает корреспондент «Арцахпресс», министр образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Норайр Мкртчян наградил спортсменов, поздравив как спортсменов, так и их тренеров.
«Наши спортсмены всегда высоко держать честь Арцаха и своих тренеров, занимая различные призовые места, представляя свою страну. Уверен, что каждый из них сделает свой следующий победный шаг уже на различных европейских и мировых площадках», - сказал Н. Мкртчян.