Վերականգնվել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից բուժառուների տեղափոխումը ՀՀ բժշկական կենտրոններ
Այսօր՝ մայիսի 26-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 15 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը։
12 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ժամանակին ուղեգրվել էին ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։ Դեռևս տասնյակ բուժառուներ սպասում են իրենց տեղափոխությանը Հայաստանի Հանրապետություն:
«Արևիկ» բուժմիավորումում 6 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։
ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում մասնակիորեն վերականգնվել են պլանային հետազոտությունները և միջամտությունները։

МККК спустя месяц возобновил перевозку пациентов из Арцаха в медицинские центры РА
Сегодня, 26 мая, 15 пациентов ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республика Арцах вместе с сопровождающими были перевезены в специализированные медицинские центры РА при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
12 пациентов, в рамках государственного заказа направленые на лечение в Армению, в месте с сопровождающими вернулисъ в Арцах. Десятки больных все еще ждут своей перевозки в Республику Армения.
6 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения “Аревик”. 6 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО “Республиканский медицинский Центр”, 3-из них в крайне тяжелом состоянии.
В медицинских учреждениях,  находящихся в ведении Министерства здравоохранения Республики Арцах частично восстановлены плановые обследования и вмешательства.