Նախագահը ստորագրել է հրամանագրեր ռազմական դրության պայմաններում լրացուցիչ սահմանափակումների մասին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր ռազմական դրության պայմաններում կիրառվող լրացուցիչ սահմանափակումների մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, նախագահի հրամանագրով` արգելվում են բոլոր տեսակի հավաքները, բացառությամբ Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի իրացման նպատակով, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերին կազմակերպվող հավաքների, որոնք կարող են կազմակերպվել միայն Արցախի Հանրապետության կառավարության թույլտվության դեպքում:
Արցախի նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ սահմանափակվում է կարծիքի արտահայտման ազատությունը, արգելվում են տեղեկատվության որևէ միջոցով Արցախի Հանրապետության պաշտպանունակության, անվտանգության, տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, սահմանադրական կամ հասարակական կարգի, տնտեսության բնականոն զարգացման վերաբերյալ տեղեկություններ փնտրելը, ստանալը և տարածելը, այդ թվում՝ դրանց դեմ ուղղված քարոզչությունը:

President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan signed decrees on additional restrictions applied under martial law, the Presidential Office stated.
Artsakh Republic President signs decrees on additional restrictions under martial law
STEPANAKERT,  MAY 26, ARTSAKHPRESS: The presidential decree prohibits all kinds of gatherings, except for the purpose of realizing the right of self-determination of the people of Artsakh, as well as gatherings organized on holidays and memorial days of the Republic of Artsakh, which can be organized only with the permission of the Government of the Artsakh Republic.
Another decree of the President restricts the freedom of expression of opinion, prohibits seeking, receiving and disseminating information about the defense capability, security, territorial integrity, sovereignty, constitutional or public order, normal development of economy of the Artsakh Republic through any means of information, including propaganda against them.