Հենրի, Տարոն  և Տիրան նորածին եռյակը Ծառուկյան ընտանիքի կողմից օրհնված ոսկյա խաչեր է ստացել
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, հայտնի գործարար, բարերար Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքը, արձագանքելով մայիսի 25-ին Արցախում ծնված եռյակ տղաների ծննդյան ավետիսին,  անվանական օրհնված ոսկյա  խաչեր է նվիրել նորածիններին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Խորհրդանշական նվերն այսօր` մայիսի 29-ին,  Ստեփանակերտի «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն»-ում Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի ներկայացուցչի` Տեր Անդրեաս քահանա Թավադյանի ձեռամբ հանձնվել է նորածինների մորը:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում  մայրը՝ 38-ամյա Գայանե Ասրիբաբայանը նշել է, որ  շոյված ու շնորհակալ է ուշադրության ու վերաբերմունքի համար։
«Մարտունու շրջանի Խնուշինակ գյուղից ենք։ Տանը մեկ աղջիկ և մեկ տղա ունեմ: Ընտանիքս համալրվեց եռյակ տղաներով։ Առաջին ստուգման ժամանակ ասացին, որ զույգ է։ Ուրախացա ու կատակեցի` եթե եռյակ լիներ,  ավելի ուրախ կլինեի։ Հաջորդ այցի ժամանակ պարզվեց, որ եռյակ է։ Մինչև 28 շաբաթականը հղիությունը վերահսկվել է Մարտունու շրջանային բուժմիավորումում, այնուհետև` Ստեփանակերտի «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն»-ում: Ծառուկյան ընտանիքի նախաձեռնությունը հայրենանվեր քայլ եմ համարում»,-նշել է Գ. Ասրիբաբայանը։
Եռյակ եղբայրներին  կոչել են Հենրի, Տարոն և Տիրան անուններով։
«Դուրս գրվելուց հետո դայակի անհրաժեշտություն կունենամ։ Հույս ունեմ, որ այդ հարցում ևս օժանդակություն կստանամ»,-հավելել է  նորածինների մայրը։
«Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն»-ի Նեոնատոլոգիայի բաժանմունքի վարիչ Նինա Հովհաննիսյանի հավաստմամբ` երեխաների առողջական վիճակը կայուն  է։
«Նրանք շարունակում են ստանալ համապատասխան բուժում և խնամք և դուրս կգրվեն` լիովին պատրաստ իրենց կյանքի նոր շրջափուլին»,- իրազեկել է բժշկուհին:
Нет описания.Հիշեցնենք, որ այս տարվա փետրվարին Ծառուկյան ընտանիքի կողմից շրջափակման ընթացքում ծնված 216 արցախցի փոքրիկներ ստացել են օրհնված ոսկյա խաչեր:

Тройня Генри, Тарон и Тиран получила от семьи Царукян освященные золотые кресты
Семья лидера партии «Процветающая Армения», известного бизнесмена, мецената Гагика Царукяна, отреагировав на известие о рождении 25 мая в Арцахе тройни, вручила новорожденным именные золотые кресты.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 мая, АРЦАХПРЕСС- Сегодня, 29 мая, представитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви отец Андреас Тавадян вручил символический подарок матери новорожденных в "Центре охраны здоровья матери и ребенка" в Степанакерте.
В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» мать, 38-летняя Гаяне Асрибаян, сказала, что польщена и благодарна за внимание и отношение.
«Мы из села Хнушинак Мартунинского района. У меня есть еще дочь и мальчик. В моей семье появилась тройня. При первом осмотре сказали, что у меня будет двойня. Я была счастлива и пошутила, что если бы была тройня, я была бы счастливее. При следующем посещении оказалось, что это тройня. До 28 недели беременности я наблюдалась в Мартунинском районном медобъеденении, а затем в «Центре охраны здоровья матери и ребенка» в Степанакерте. Я считаю инициативу семьи Царукян патриотическим шагом", - сказала Г. Асрибабаян.
Тройняшек назвали Генри, Тарон и Тиран. «После выписки мне понадобится няня. Надеюсь, что и в этом вопросе я получу поддержку", - добавила мама малышей.
По словам заведующей отделением неонатологии «Центра охраны здоровья матери и ребенка» Нины Ованнисян, состояние здоровья детей стабильное.
«Они продолжают получать соответствующее лечение и уход и будут выписаны полностью подготовленными к новому этапу своей жизни», — сообщила врач.
Напомним, что в феврале этого года 216 арцахских детей, рожденных во время блокады в Арцахе, получили освященные золотые кресты от семьи Царукян.