Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան ընդառաջ՝ Ստեփանակերտում մարզական միջոցառում է կազմակերպվել
Այսօր՝ մայիսի 31-ին, մայրաքաղաքի  Մանկապատանեկան մարզադպրոցի կողմից համար 6 դպրոցի մարզասրահում անց է կացվել բասկետբոլի տարրերով «Ուրախ մեկնարկներ» մրցույթ՝ նվիրված Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ներկաները նախ հարգանքի տուրք են մատուցել հանուն Արցախի մղված բոլոր պատերազմներում անմահացած հերոսների հիշատակին։
Մեզ հետ զրույցում Ստեփանակերտի Մանկապատանեկան մարզադպրոցի տնօրեն Էմիլս Օգանիսյանն ասել է, որ մրցույթին մասնակցում է  8 թիմ՝  7-10 տարեկան պատանիների և աղջիկների ընդգրկմամբ։
«Թեժ ու հետաքրքիր մրցապայքար է ընթանում մարզիկների միջև։ Մասնակիցների թիվը բավական մեծ է: Ուրախալի է, որ նրանք հետաքրքրված են մարզաձևով, և, որ բասկետբոլը  բավականին սիրված ու զարգացած է Հանրապետությունում։ Ամեն տարի մեր բասկետբոլիստները համալրում են Հայաստանի հավաքականի թիմի կազմը և մասնակցում Եվրոպայի առաջնություններին։ 2017 թվականին զբաղեցրել ենք Եվրոպայի առաջնության 1-ին պատվավոր հորիզոնականը: Այսօր մեր 5 մարզիկ «Սպորտի վարպետ»-ի կոչում ունի»,-նշել է Է. Օգանիսյանը։
Մրցույթի  բոլոր մասնակիցները, հունիսմեկյան տոնին ընդառաջ, Մանկապատանեկան մարզադպրոցի կողմից մարզաշապիկներ կստանան։

On May 31, the Stepanakert Children and Youth Sports School held a basketball competition dedicated to the International Children's Day.
Sports event held in Stepanakert on the eve of International Children's Day
STEPANAKERT, MAY 31, ARTSAKHPRESS: As "Artsakhpress" informs, the attendees first paid tribute to the memory of the heroes who fell for the sake of Artsakh.
In an interview with ''Artsakhpress'' , Emils Oganisyan, director of Stepanakert Children's Sports School, said that 8 teams of 7-10-year-old boys and girls participate in the competition.
"An interesting competition is taking place between athletes. The number of participants is quite large. It is gratifying that they are interested in sports and that basketball is quite popular and developed in the Republic.
Every year, our basketball players join the Armenian national team and participate in European championships.
In 2017, we took the 1st place in the European Championship. Today, 5 of our athletes have the title of "Master of Sports", noted Emils Oganisyan.