Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան ընդառաջ՝ Ստեփանակերտում մարզական միջոցառում է կազմակերպվել
Այսօր՝ մայիսի 31-ին, մայրաքաղաքի  Մանկապատանեկան մարզադպրոցի կողմից համար 6 դպրոցի մարզասրահում անց է կացվել բասկետբոլի տարրերով «Ուրախ մեկնարկներ» մրցույթ՝ նվիրված Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ներկաները նախ հարգանքի տուրք են մատուցել հանուն Արցախի մղված բոլոր պատերազմներում անմահացած հերոսների հիշատակին։
Մեզ հետ զրույցում Ստեփանակերտի Մանկապատանեկան մարզադպրոցի տնօրեն Էմիլս Օգանիսյանն ասել է, որ մրցույթին մասնակցում է  8 թիմ՝  7-10 տարեկան պատանիների և աղջիկների ընդգրկմամբ։
«Թեժ ու հետաքրքիր մրցապայքար է ընթանում մարզիկների միջև։ Մասնակիցների թիվը բավական մեծ է: Ուրախալի է, որ նրանք հետաքրքրված են մարզաձևով, և, որ բասկետբոլը  բավականին սիրված ու զարգացած է Հանրապետությունում։ Ամեն տարի մեր բասկետբոլիստները համալրում են Հայաստանի հավաքականի թիմի կազմը և մասնակցում Եվրոպայի առաջնություններին։ 2017 թվականին զբաղեցրել ենք Եվրոպայի առաջնության 1-ին պատվավոր հորիզոնականը: Այսօր մեր 5 մարզիկ «Սպորտի վարպետ»-ի կոչում ունի»,-նշել է Է. Օգանիսյանը։
Մրցույթի  բոլոր մասնակիցները, հունիսմեկյան տոնին ընդառաջ, Մանկապատանեկան մարզադպրոցի կողմից մարզաշապիկներ կստանան։

В преддверии Международного дня защиты детей в Степанакерте состоялось спортивное мероприятие
Сегодня, 31 мая, столичная Детско-юношеская спортивная школа в спортивном зале школы № 6 провела соревнование «Счастливые старты» с элементами баскетбола, посвященное Международному дню защиты детей.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 мая, АРЦАХПРЕСС-Как передает корреспондент «Арцахпресс», присутствующие сначала отдали дань памяти героям, павшим во всех войнах, которые велись во имя Арцаха.
В беседе с нами директор Степанакертской детско-юношеской спортивной школы Эмилс Оганесян сообщил, что в соревнованиях участвуют 8 команд мальчиков и девочек 7-10 лет.
«Идет жаркая и интересная конкуренция между спортсменами. Количество участников довольно велико. Отрадно, что они интересуются спортом, а баскетбол в Республике достаточно популярен и развит. Каждый год наши баскетболисты входят в состав сборной Армении и участвуют в чемпионатах Европы. В 2017 году мы заняли 1 почетное место на чемпионате Европы. На сегодняшний день 5 наших спортсменов имеют звание «Мастера спорта», - отметил Э. Оганесян.
Все участники соревнований перед праздником 1 июня получат майки от Детско-юношеской спортивной школы.