Մեկնարկել է ասմունքի մրցույթ՝ նվիրված  Վարդան Հակոբյանի ծննդյան 75-ամյակին
Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աշխատակազմի արտադպրոցական ծրագրերի բաժնի կողմից  մեկնարկել է դպրոցականների ասմունքի մրցույթ՝ նվիրված երջանկահիշատակ բանաստեղծ, դրամատուրգ, ԱՀ պետական օրհներգի հեղինակ Վարդան Հակոբյանի ծննդյան 75-ամյակին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել  է ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակազմի արտադպրոցական ծրագրերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Նաիրա Ղահրամանյանը՝ հավելելով, որ ասմունքի մրցույթին մասնակցում են Հանրապետության  շրջանների և մայրաքաղաքի դպրոցականներ:
«Մասնակցում են տարիքային երկու խմբերի աշակերտներ՝ 9-12 և 13-16։ Շրջաններում արդեն մրցույթն անց է կացվել, իսկ քաղաքային փուլը կկայանա հունիսի 6-ին»,-նշել է Ն. Ղահրամանյանը՝ տեղեկացնելով, որ ասմունքի մրցույթի հանրապետական փուլը նախատեսված է հունիսի 8-9-ը՝ Ստեփանակերտի Գրիգոր Նարեկացի պետհավատարմագրված համալսարանում։

Стартовал конкурс чтецов, посвященный 75-летию Вардана Акопяна
Отдел внешкольных программ Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах объявил конкурс чтецов для школьников, посвященный 75-летию со дня рождения поэта, драматурга, автора государственного гимна Республики Арцах Вардана Акопяна.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщила главный специалист отдела внешкольных программ Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Наира Каграманян, добавив, что в конкурсе чтецов участвуют школьники из районов Республики и столицы.
«Участвуют школьники двух возрастных групп: 9-12 и 13-16 лет. Конкурс уже прошел в районах, а городской этап состоится 6 июня", - сказала Н. Каграманян, сообщив, что республиканский этап конкурса чтецов запланирован на 8-9 июня в Государственном аккредитованном университете имени Григора Нарекаци в Степанакерте.