ԱՄՆ-ն սպասում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունների հերթական փուլը հյուրընկալելուն․ Վեդանտ Պատել
ԱՄՆ-ն ուրախ է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները շարունակվում են, և սպասում է Վաշինգտոնում կողմերին դարձյալ հյուրընկալելուն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակի առաջին տեղակալ Վեդանտ Պատելը՝ անդրադառնալով այս ամիս Վաշինգտոնում նախատեսված բանակցություններին:
«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք բանակցությունների հերթական փուլը հյուրընկալելուն, քանի որ կողմերը շարունակում են հետամուտ լինել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղ ապագայի: Ինչպես նախկինում ասել եմ, ուղիղ երկխոսությունն առանցքային է խնդիրների լուծման և տևական ու արժանապատիվ խաղաղության հասնելու համար։ ԱՄՆ-ն գոհ է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններն ընթանում են տարբեր հարթակներում, այդ թվում նաև՝ ղեկավարների վերջին հանդիպումը»,- ասել է Պատելը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանն ու Ջեյհուն Բայրամովը բանակցությունների հերթական փուլի շրջանակներում կհանդիպեն Վաշինգտոնում։ Քննարկումների կմեկնարկեն հունիսի 12-ին։

США готовы принять очередной этап переговоров между Арменией и Азербайджаном: Ведант Патель
Соединенные Штаты выражают удовлетворение, что переговоры между Арменией и Азербайджаном продолжаются, и надеются вновь принять стороны в Вашингтоне.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 июня,  АРЦАХПРЕСС- Об этом заявил первый заместитель пресс-секретаря Госдепартамента США Ведант Патель, подразумевая намеченные на этот месяц переговоры в Вашингтоне.
«Мы с нетерпением ждем проведения еще одного этапа переговоров, поскольку стороны продолжают стремиться к мирному будущему в регионе Южного Кавказа. Как я уже говорил, прямой диалог является ключом к решению проблем и достижению прочного и достойного мира. США удовлетворены тем, что переговоры между Арменией и Азербайджаном проходят на различных площадках, включая и последнюю встречу лидеров», - сказал Патель.
Министры иностранных дел Армении и Азербайджана Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов встретятся в Вашингтоне в рамках очередного этапа переговоров. Переговоры пройдут 12 июня.