Նախագահ Հարությունյանը հանդիպել է Արցախի ազատամարտիկների միության, Աֆղանական պատերազմի վետերանների միության և Պահեստազորի սպաների միության մի խումբ անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ  Հարությունյանը հունիսի 8-ին հանդիպել է Արցախի ազատամարտիկների միության, Աֆղանական պատերազմի  վետերանների միության և Պահեստազորի սպաների միության  մի խումբ անդամների հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արայիկ Հարությունյանը ներկայացրել է  ռազմաքաղաքական իրավիճակը, խոսել Արցախի անվտանգության ապահովման գործում իշխանությունների քաղաքականության մասին։
Նախագահը բարձր է գնահատել  հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ամրապնդման գործում հանդիպման մասնակից կառույցների ունեցած ավանդը, գիտելիքներն  ու փորձը՝ պատրաստակամություն հայտնելով այն օգտագործել Արցախի համար կենսական  նշանակություն ունեցող ոլորտներում։

Президент Арутюнян встретился с представителями Союза воинов-освободителей, Союза ветеранов Афганской войны и Союза офицеров запаса
8 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с группой членов Союза воинов-освободителей Арцаха, Союза ветеранов Афганской войны и Союза офицеров запаса.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июня, АРЦАХПРЕСС-Об этом сообщае главное информационное управление Аппарата президента Республики Арцах.
Глава государства представил военно-политическую ситуацию, рассказал о политике властей в деле обеспечения безопасности Арцаха.
Президент высоко оценил вклад, знания и накопленный опыт структур, присутствующих на встрече, в деле укрепления защиты и безопасности Родины, выразив готовность использовать их в жизненно важных для Арцаха сферах.