Նախագահ Հարությունյանը հանդիպել է Արցախի ազատամարտիկների միության, Աֆղանական պատերազմի վետերանների միության և Պահեստազորի սպաների միության մի խումբ անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ  Հարությունյանը հունիսի 8-ին հանդիպել է Արցախի ազատամարտիկների միության, Աֆղանական պատերազմի  վետերանների միության և Պահեստազորի սպաների միության  մի խումբ անդամների հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արայիկ Հարությունյանը ներկայացրել է  ռազմաքաղաքական իրավիճակը, խոսել Արցախի անվտանգության ապահովման գործում իշխանությունների քաղաքականության մասին։
Նախագահը բարձր է գնահատել  հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ամրապնդման գործում հանդիպման մասնակից կառույցների ունեցած ավանդը, գիտելիքներն  ու փորձը՝ պատրաստակամություն հայտնելով այն օգտագործել Արցախի համար կենսական  նշանակություն ունեցող ոլորտներում։

President Harutyunyan met with a group of members of the Union of Artsakh Freedom Fighters, the Union of Afghan War Veterans and the Union of Army Reserve Officers.
President Harutyunyan meets with freedom fighters, Afghan War veterans, army reserve officers
STEPANAKERT, JUNE 9 , ARTSAKHPRESS: On June 8, the President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan met with a group of members of the Union of Artsakh Freedom Fighters, the Union of Afghan War Veterans and the Union of Army Reserve
Officers.
President Harutyunyan presented the current military and political situation, talked about the policy of the authorities in ensuring the security of Artsakh.
The Head of the State highly appreciated the contribution, knowledge and experience of the structures participating in the meeting in strengthening the defense and security of the homeland, expressing readiness to use it in areas of vital importance for Artsakh.