Ստեփանակերտում նկատելիորեն աճել է տեղում  լցոնվող պաղպաղակների իրացման կետերի թիվը
Մայրաքաղաքի փողոցներում այս տարի նկատելիորեն ավելացել են տեղում պատրաստվող և լցոնվող պաղպաղակների սարքերը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ձեռներեց Արթուր Սահակյանը պատմել է, որ վերջերս է ձեռք բերել համապատասխան սարքավորումն ու սկսել լցոնվող պաղպաղակի պատրաստումն ու իրացումը:
Նրա խոսքով՝ պաղպաղակ պատրաստելու համար անհրաժեշտ գիտելիքները յուրացրել է համացանցից։
«Հետևողական ենք նաև աանիտարահիգիենիկ նորմերի պահպանման, սարքավորումների ախտահանման հարցերում: Այս պահին ունենք շոկոլադե և վանիլային համերով պաղպաղակներ, բայց նախատեսում ենք տեսականին համալրել նաև մրգային համերով»,- ասել է Ա․ Սահակյանը՝ հավելելով, որ լցոնվող պաղպաղակի պահանջարկը սկզբնական շրջանում բավականին մեծ էր, սակայն ներկայում զգալիորեն նվազել է, քանի որ շուկայում արդեն առկա են նաև այլ տեսակի պաղպաղակներ:
Ձեռներեցը կարևորում է պետության կողմից շրջափակման պայմաններում տեղական արտադրանքի խթանումը, ինչը որոշ չափով կնպաստի սոցիալական խնդիրների լուծմանը:

На улицах столицы в этом году заметно увеличилось количество точек продажи свежеприготовленного мороженого, которое реализуется из фризера (аппарат для изготовления мороженого).
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июня, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" предприниматель Артур Саакян сообщил, что недавно приобрел соответствующее оборудование и начал производить и продавать разливное мороженое.
По его словам, необходимые знания для приготовления мороженого он приобрел из интернета.
«Мы также последовательны в поддержании антисанитарных норм, дезинфекции оборудования. На данный момент у нас есть мороженое с шоколадным и ванильным вкусами, но мы планируем расширить ассортимент и фруктовыми вкусами", - сказал А. Саакян, добавив, что спрос на разливное мороженое вначале был достаточно высоким, но сейчас он значительно снизился, поскольку на рынке уже представлены другие виды мороженого.
Предприниматель делает акцент на продвижении местной продукции в условиях блокады со стороны государства, что в какой-то мере будет способствовать решению социальных проблем.