Ադրբեջանը շփման գծի հարավարևմտյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ. ՊԲ
Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հունիսի 10-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հարավարևմտյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ժամը 12։20-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը 60 մմ տրամաչափի ականանետից 3 ական է արձակել ՊԲ դիրքերից մեկի ուղղությամբ։

Азербайджан нарушил режим прекращения огня на юго-западном направлении линии соприкосновения, применив стрелковое оружие и минометы: МО Республики Арцах
10 июня Вооруженные силы Азербайджана нарушили режим прекращения огня на юго-западном направлении линии соприкосновения, применив стрелковое оружие и минометы.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июня,  АРЦАХПРЕСС- Как сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах, около 12:20 азербайджанская сторона выпустила 3 ​​мины из миномета калибра 60 мм по одной из позиций Армии обороны.