Արցախից այսօր 17 բուժառու «Կարմիր խաչի» ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ
Այսօր՝ հունիսի 26-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 17 բուժառու՝ 11 ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը:
Նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 17 բուժառուների՝ 8 ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 31 երեխա, 5-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 83 հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Сегодня в сопровождении "Красного Креста" 17 пациентов из Арцаха были перевезены в специализированные медицинские центры РА
Сегодня, 26 июня, 17 пациентов ЗАО «Республиканский медицинский центр» МЗ Республики Арцах вместе с 11 сопровождающими были перевезены в специализированные медицинские центры РА при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста.
Сегодня в сопровождении
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июня,  АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
В течение дня на автомобилях МККК планируется вернуть в Арцах 17 больных вместе с 8 сопровождающими, которые в свое время были направлены в Армению для лечения в рамках госзаказа.
В медобъединении “Аревик” на стационарном лечении находится 31 ребенок, 5 - в отделении неонатологии и реанимации медобъединения “Аревик”.
На стационарном лечении в ЗАО «Республиканский медицинский центр» находятся 83 пациента, 6 пациентов находятся в реанимационном отделении, 3 из них в крайне тяжелом состоянии.