Արցախի գործող եկեղեցիներում միասնական աղոթք է հնչեցվել
Այսօր՝ օգոստոսի 12-ին, Արցախի թեմի բոլոր գործող եկեղեցիներում երեկոյան ժամերգության ընթացքին տեղի է ունեցել շաբաթապահքն ամփոփող միասնական աղոթք։
Արցախի  գործող եկեղեցիներում միասնական աղոթք է հնչեցվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Աստվածամոր Վերափոխման տոնի նախօրեին  Ստեփանակերտի Մայր տաճարում  եկեղեցու բազմաթիվ հավատավորներ միասնական աղոթք են բարձրացրել առ Աստված Արցախի համար։
ՀԱԵ Արցախի թեմի առաջնորդ տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի օրհնանքի խոսքը ներկայացրել է արժանապատիվ Տեր Վաչագան քահանա Գյուրջյանը։
Возможно, это изображение 10 человек, Базилика Непорочного зачатия Пресвятой Девы Марии и текст «Artsakh Press»
Միասնական աղոթքին ներկա էր ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը` տիկնոջ և դստեր հետ,  Ներքին գործերի նախարար Կարեն Սարգսյանը, ՊԲ հրամանատար Կամո Վարդանյանը,  պաշտոնատար այլ անձինք։

Во всех действующих церквях Арцаха прозвучала совместная молитва
Сегодня, 12 августа, во всех действующих церквях Арцахской епархии во время вечернего богослужения состоялась совместная молитва в завершение Субботы.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 августа, АРЦАХПРЕСС- По сообщению «Арцахпресс», накануне праздника Успения Пресвятой Владычицы в Степанакертском кафедральном соборе многие верующие церкви вознесли совместную молитву Богу за Арцах.
Преподобный отец Вачаган Гюрджян представил слова благословения отца Вртанеса Абрамяна, главы Арцахской епархии ААЦ.
Возможно, это изображение 10 человек, Базилика Непорочного зачатия Пресвятой Девы Марии и текст «Artsakh Press»
На совместной молитве присутствовали Президент Республики Араик Арутюнян с супругой и дочерью, министр внутренних дел Карен Саргсян, командующий Армией обороны Камо Варданян, другие официальные лица.