Նախագահ Հարությունյանը իրավիճակի և իշխանությունների մոտեցումների վերաբերյալ տեղեկությունները հանրայնացնելու է անձամբ. խոսնակ
Օգոստոսի 22-ին և 23-ին ԱՀ նախագահ  Արայիկ Հարությունյանը փակ քննարկումներ է անցկացրել պետական, քաղաքական և հանրային տարբեր շրջանակների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ԱՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար Լուսինե Ավանեսյանը՝ մանրամասնելով, որ դրանց ընթացքում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից լիակատար պաշարման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում ստեղծված հումանիտար և անվտանգային խնդիրները, Արցախի իշխանությունների անելիքները և իրավիճակի հանգուցալուծման  ուղղությամբ տարբեր կենտրոններից ստացված   միջնորդական առաջարկները:
«Որևէ որոշում չի կայացվել, իսկ քննարկումները շարունակվում են: Նախագահ Հարությունյանը առաջիկայում իրավիճակի և իշխանությունների մոտեցումների վերաբերյալ տեղեկությունները հանրայնացնելու է անձամբ»,- ասել է Ավանեսյանը:

President Harutyunyan will personally present the information on the situation and the approaches of the authorities. Spokesperson
On August 22 and 23, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan held discussions with various state, political and public circles.
STEPANAKERT,  AUGUST 23, ARTSAKHPRESS:  Press Secretary of the President of the Artsakh Republic Lusine Avanesyan told ''Artsakhpress'',  detailing that the humanitarian and security problems created in the Republic of Artsakh as a result of the complete siege by Azerbaijan, the actions of the Artsakh authorities and mediation proposals received from different centers to resolve the situation were discussed.
“No decision was made, and the discussions continue, and soon President Harutyunyan will personally present the information on the situation and the approaches of the authorities,” Avanesyan added.