Ադրբեջանի ՄԻՊ-ը ասել է, որ Արցախի նախկին ղեկավարներին հնարավորություն է ընձեռվում կապ հաստատել ընտանիքների հետ
Ադրբեջանի ՄԻՊ-ը ասել է, որ Արցախի նախկին ղեկավարներին հնարավորություն է ընձեռվում կապ հաստատել ընտանիքների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հաղորդում է Tert.am-ն:
«Մենք պարբերաբար հանդիպումներ ենք ունենում, հանդիպումներ են եղել նաև «Ադրբեջանի դեմ ռազմական հանցագործություններ կատարելու մեջ մեղադրվող անձանց հետ, նրանց իրավունքները ապահովված են» (չակերտները՝ Թերթ.ամ)։  Մենք զգայուն ենք յուրաքանչյուր կալանավորի նկատմամբ, նրանց հնարավորություն է տրվում կապ հաստատելլ իրենց ընտանիքների հետ, նրանց տրամադրվում է թարգմանիչ»,- նշել է Ադրբեջանի Հանրապետության մարդու իրավունքների հանձնակատար (օմբուդսմեն) Սաբինա Ալիևան։

Artsakh former leaders given an opportunity to contact their families, says Azerbaijan's Commissioner for Human Rights
Azerbaijan Commissioner for Human Rights (Ombudsman) Sabina Aliyeva has announced that the former Artsakh leaders given anopportunity to contact their families.
Artsakh former leaders given an opportunity to contact their families, says  Azerbaijan's Commissioner for Human Rights
STEPANAKERT,  OCTOBER 30 , ARTSAKHPRESS: "We have regular meetings. We had meetings with persons ''accused of committing war crimes against Azerbaijan, their rights are secured. '' (quotation marks by Artsakhpress)
We are sensitive to each detainee; they are given the opportunity to establish contact with their families, and they are provided with an interpreter," said the Commissioner for Human Rights of Azerbaijan, Sabina Aliyeva.