Ադրբեջանի ՄԻՊ-ը ասել է, որ Արցախի նախկին ղեկավարներին հնարավորություն է ընձեռվում կապ հաստատել ընտանիքների հետ
Ադրբեջանի ՄԻՊ-ը ասել է, որ Արցախի նախկին ղեկավարներին հնարավորություն է ընձեռվում կապ հաստատել ընտանիքների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հաղորդում է Tert.am-ն:
«Մենք պարբերաբար հանդիպումներ ենք ունենում, հանդիպումներ են եղել նաև «Ադրբեջանի դեմ ռազմական հանցագործություններ կատարելու մեջ մեղադրվող անձանց հետ, նրանց իրավունքները ապահովված են» (չակերտները՝ Թերթ.ամ)։  Մենք զգայուն ենք յուրաքանչյուր կալանավորի նկատմամբ, նրանց հնարավորություն է տրվում կապ հաստատելլ իրենց ընտանիքների հետ, նրանց տրամադրվում է թարգմանիչ»,- նշել է Ադրբեջանի Հանրապետության մարդու իրավունքների հանձնակատար (օմբուդսմեն) Սաբինա Ալիևան։

Омбудсмен Азербайджана заявила, что бывшим руководителям Арцаха предоставлена ​​возможность связаться со своими семьями
Омбудсмен Азербайджана сообщила, что бывшим лидерам Арцаха предоставлена ​​возможность связаться со своими семьями.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 октября, АРЦАХПРЕСС- «У нас проходят регулярные встречи, были также встречи с «лицами, обвиняемыми в совершении военных преступлений против Азербайджана, их права защищены» (кавычки: Artsakhpress.am).
Мы трепетно ​​относимся к каждому задержанному, им предоставляется возможность установить контакт со своими семьями, им предоставляется переводчик", - сказала уполномоченный по правам человека (омбудсмен) Азербайджанской Республики Сабина Алиева.