Մոսկվայում Հայաստանի պահանջով ադրբեջանցի է ձերբակալվել
21 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, նա ասել է, որ  ոստիկանության փոխանցմամբ,  ինքը ձերբակալվել է Հայաստանի հարցմամբ և կարող է հանձվել Հայաստանին։
eadaily.com գրում է, Զեյնալլին Ինսթագրամոմ  տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ պատմել է, որ Բաքու վերադառնալու ճանապարհին՝ Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում, ոստիկաններն իրեն բերման են ենթարկել և տարել ոստիկանական բաժանմունք։
«Նրանք ասացին, որ Հայաստանն իմ նկատմամբ միջազգային հետախուզում է հայտարարել»,- ասել է ադրբեջանցին՝ նշելով, որ այս չորեքշաբթի կկանգնի Ռուսաստանի դատարանի առջև։
Նրա խոսքով, ինքը հետախուզման մեջ էր անցած տարվա մայիսից:
«Սա երրորդ անգամն է, որ Ռուսաստանում եմ, բայց ինձ միայն հիմա են բերման ենթարկել։ Հույս ունեմ Ադրբեջանի  պետական կառույցների աջակցությունը կունենանամ։ Այս պահին ոստիկանական բաժանմունքում եմ»,- ասել է նա, գրում է  Panorama.am-ը։

Азербайджанский фитнес-тренер задержан в Москве по запросу Армении
По возвращении в Баку в московском аэропорту Домодедово Зейналлы задержала полиция и доставила в отделение.
21 февраля, АРЦАХПРЕСС- Полицейские сообщили, что он арестован по запросу Армении и может быть передан Армении, передает  eadaily.com.
Зейналлы разместил видеозапись в своëм аккаунте в соцсети Instagram, где сообщил, что по возвращении в Баку в московском аэропорту Домодедово его задержала полиция и доставила в отделение.
«Они сказали, что Армения объявила меня в международный розыск», — пояснил он, отметив, что в эту среду предстанет перед российским судом.
По словам Зейналлы, полицейские сообщили, что он может быть передан Армении. По словам фитнес-тренера, его разыскивают с мая прошлого года.