«Զանգեզուրի միջանցք»-ի բացումը կբարձրացնի Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղային գծի բեռնաշրջանառությունը. Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար
«Զանգեզուրի միջանցք»-ի բացումը կբարձրացնի Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղային գծի բեռնաշրջանառությունը:
26 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ի թուրքական թղթակիցը, TRT Haber-ին ասել է Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուն։
Նա նշել է, որ գոյություն ունի նաև այնպիսի այլընտրանք, ինչպիսին է Զանգեզուրի միջանցքն Իրանի տարածքով անցնելու հնարավորությունը ։
Նա հավելել է, որ թուրքական կողմն ավարտել է Նախիջևանի և Կարսի միջ 224 կմ երկարությամբ երկաթուղային գծի կառուցումը, գրում է infoport.am-ը։

Министр транспорта и инфраструктуры Турции: Открытие Зангезурского коридора позволит увеличить пропускную способность железнодорожной линии Баку-Тбилиси-Карс
Открытие Зангезурского коридора позволит увеличить пропускную способность железнодорожной линии Баку-Тбилиси-Карс.
26 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сказал министр транспорта и инфраструктуры Турции Абдулкадир Уралоглу, сообщают азербайджанские СМИ.
Он отметил, что Зангезурский коридор также может пройти через территорию Ирана.
Уралоглу добавил, что турецкая сторона завершила строительство железнодорожной линии между Нахчываном и Карсом протяженностью 224 км.