Հնդկաստանը և Ճապոնիան համատեղ զորավարժություններ են սկսել
Հնդկաստանի և Ճապոնիայի ցամաքային զորքերի ստորաբաժանումներն սկսել են հինգերորդ Dharma Guardian ամենամյա մարտավարական զորավարժությունները Ռաջաստանի արևմտյան նահանգի Մահաջան զորավարժարանում:
26 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին տեղեկանում ենք infoport.am-ից:
Զորավարժությունները կտևեն մինչև մարտի 9։ Դրանց նպատակը երկու երկրների զինծառայողների մարտական ​​համագործակցության ամրապնդումն է և համատեղ գործողությունների կատարման ժամանակ փոխգործակցության բարձրացումը։
Զորավարժություններին մասնակցում են Ճապոնիայի զինված ուժերի 34-րդ հետևակային գնդի և Հնդկաստանի «Ռաջպուտանա ռայֆլս» բանակային գումարտակի  զինծառայողները։
Հնդկաստանը և Ճապոնիան ամեն տարի անցկացնում են ցամաքային զորքերի Dharma Guardian համատեղ զորավարժությունները, ինչպես նաև ռազմածովային ուժերի և ռազմաօդային ուժերի զորավարժություններ:
2015 թվականից Ճապոնիան դարձել է նաև Malabar ռազմածովային զորավարժությունների մշտական ​​մասնակիցը, որոնք անցկացնում են Ավստրալիան, Հնդկաստանը և ԱՄՆ-ն:

Военнослужащие армий Индии и Японии начали учения в штате Раджастхан
Подразделения сухопутных войск Индии и Японии начали пятые ежегодные тактические учения Dharma Guardian на полигоне Махаджан в западном штате Раджастхан.
26 февраля, АРЦАХПРЕСС- Сообщает The Times of India.
Целью маневров, которые продлятся до 9 марта, является укрепление боевого сотрудничества военнослужащих двух стран и повышение взаимодействия в выполнении совместных операций. В учениях задействованы военнослужащие 34-го пехотного полка ВС Японии и индийского армейского батальона «Раджпутана райфлс».
«Учения Dharmа Guardian еще больше укрепят оборонное партнерство Индии и Японии, а также повысят боевые навыки армий дух стран», - приводит издание слова источника в Министерстве обороны Индии.
Индия и Япония ежегодно проводят совместные маневры сухопутных сил Dharma Guardian, а также учения ВМС и ВВС. С 2015 года Япония стала постоянным участником военно-морских маневров Malabar, которые проводят Австралия, Индия и США.