Թբիլիսիում պայթյուն է տեղի ունեցել
Թբիլիսիի Գլդանսկի շրջանում բնակելի շենքում բնական գազի արտահոսքի հետևանքով տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով 5 մարդ է մահացել:
Թբիլիսիում պայթյուն  է տեղի ունեցել
Լուսանկարը` polit.ru
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ՀՈՒԼԻՍԻ 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Interfax-ի փոխանցմամբ՝ փրկարարները փլատակների տակից դուրս են բերել 5-րդ տղամարդու դին, թեև սկզբնապես ասվում էր չորս մահացածի մասին:
Վրացական ԶԼՄ-ների տեղեկություններով՝ բազմաբնակարան շենքի կորպուսի մասնակի փլուզման հետևանքով հիվանդանոց է տեղափոխվել չորս մարդ, որոնցից երկուսն աղջիկներ են:
Ինչպես լրագրողներին հայտնել է Վրաստանի առողջապահության նախարար Դավիդ Սերգեյենկոն, աղջիկների վիճակը ծանր է:
Պայթյունի ալիքի հետևանքով քանդվել են մի քանի հարևան բնակարանների պատերը, կոտրվել են շենքի տների ապակիները:

A natural gas explosion in Tbilisi
Five people are killed and eight others are injured as a result of a natural gas explosion in a multi-story building in Tbilisi, the capital city of Georgia, Gruzia Online news agency of Georgia informed.
STEPANAKERT, JULY 15, ARTSAKHPRESS: The mayor of Tbilisi,  Davit Narmania, stated about the aforementioned at the scene.
According to preliminary information, the cause of the explosion was a natural gas leak, reported Gruzia Online news agency of Georgia.
In addition, the wave of the blast has collapsed the walls and broken the windows of several neighboring apartments.