Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչը՝ աշխարհի առաջնության մասին
Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանի կարծիքով, կանանց հավաքականը կատարեց իր առաջև դրված խնդիրը. Ռիոյի Օլիմպիական խաղերին թիմը կմասնակցի 2 ծանրորդով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Մեր առաջ խնդիր էր դրված անցած տարվա մեր երկու վարկանիշը պահպանել և մենք կատարեցինք այդ հանձնարարությունը: Առաջնությունը շատ ծանր ստացվեց մեզ համար: Նմանատիպ ուժեղ առաջնություն ես դեռ չէի տեսել, իսկապես շատ ծանր էր, բայց մենք կարողացանք պահպանել օլիմպիական մեր երկու ուղեգրերը: Հիմա հանգիստ կարող եմ ասել, որ աղջիկների հավաքականը երկու ծանրորդով կմասնակցի Ռիոյի Օլիմպիական խաղերին: Իսկ ինչ վերաբերում է Օլիմպիական խաղերում դրական արդյունքներ գրանցելուն, ապա մենք՝ թե մարզիչներս, թե մարզիկները ամեն ինչ կանենք Ռիոյում լավ արդյունքի հասնելու համար»,- Ներսիսյանի խոսքը մեջ է բերում ՀԱՕԿ-ը:
Հայաստանի կանանց հավաքականն աշխարհի առաջնությանը մասնակցում էր  5 մարզիկով: 53 կգ քաշային Աննա Գովելյանը զբաղեցրեց 28-րդ տեղը, Իզաբելլա Յայլյանը (58կգ)՝ 15-րդ, Նազիկ Ավդալյանը (69կգ)՝ 14-րդ, Սոնա Պողոսյանը (75 կգ)՝ 21-րդ և Հռիփսիմե Խուրշուդյանը (75+)՝ 14-րդ տեղերը:

Главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике – о чемпионате мира
Главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян думает, что женская сборная Армении по тяжелой атлетике выполнила поставленную перед ней задачу. На олимпийских играх в Рио-­де-­Жанейро будут выступать 2 спoртсменки из состава сборной.
СТЕПАНАКЕРТ, ноября 30 АРЦАХПРЕСС  - «Перед нами была поставлена задача – сохранить 2 наших рейтинга, и мы ее выполнили. Первенство было для нас очень трудным. Я еще не видел такого сильного первенства. Однако нам удалось сохранить наши 2 путевки на Олимпиаду. Сейчас я спокойно могу сказать, что на олимпийских играх в Рио-­де­-Жанейро будут выступать 2 спртсменки из состава сборной. Что касается результатов на Олимпиаде, то мы – спортсмены и тренеры, сделаем все возможное, чтобы достичь хороших результатов»,­сказал Арташес Нерсисян. Oб этом сообщает АОК. На чемпионате мира женская сборная Армении по тяжелой атлетике выступила в составе 5 спортсменок. Анна Говелян заняла 28­е место, Изабелла Яйлян – 15­е, Назик Авдалян – 14­е, Сона Погосян – 21-­е и Рипсимэ Хуршудян – 14­-е.