Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի մարզիչն ավելի շատ մեդալներ էր ակնկալում
Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանի կարծիքով, հավաքականը կարող էր ավելի շատ մեդալ նվաճել Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Տղաների ելույթներից գոհ եմ, բայց ավելի շատ մեդալների էի սպասում: Մեր բռնցքամարտիկները լավ պատրաստված էին, կարող էին ևս երկու մեդալ նվաճել, սակայն տարբեր պատճառներով դա չստացվեց: Կային հավասար մենամարտեր, որտեղ նախապատվությունը տրվեց մրցակցին, սակայն չեմ ցանկանում ամբողջ մեղքը բարդել մրցավարների վրա»,-Աղամալյանի խոսքը մեջբերում է ՀԱՕԿ-ը:
Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում, որը կայացել է նոյեմբերի 19-29-ը լեհական Կոլոբժեկ քաղաքում, հայ բռնցքամարտիկները նվաճեցին մեկ արծաթե (Վահե Բադալյանն, 52 կգ) և մեկ բրոնզե մեդալ (Ալեն Դանիելյան, 49 կգ):

Тренер Сборной Армении по боксу ожидал больше медалей
По мнению Главного тренера молодежной сборной Армении по боксу Карена Агамаляна, сборная могла завоевать больше медалей во время Чемпионата Европы среди молодежи.
СТЕПАНАКЕРТ, ноября 30 АРЦАХПРЕСС  - «Доволен выступлениями ребят, но ожидал больше медалей. Наши боксеры были очень хорошо подготовлены, могли бы завоевать еще 2 медали, однако по разным причинам этого не произошло. Были и равные поединки, где предпочтение отдали сопернику, однако не хочу винить судий», ­ как сообщает «Арменпресс», слова Агамаляна передает НОК РА. На чемпионате Европы среди молодежи, который состоялся в польском городе Колобжек с 19­29 ноября, армянские боксеры завоевали серебряную медаль (Ваге Бадалян, 52 кг) и одну бронзу (Ален Даниелян, 49кг)