Արգենտինայում կկայանա «Հայերը Բուենոս Այրեսում» խորագրով ցուցահանդես
Բուենոս Այրեսի Altos-de-la Estrella թանգարանում դեկտեմբերի 19-ից կմեկնարկի Հայաստանին նվիրված ցուցահանդես «Հայերը Բուենոս Այրեսում» խորագրով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արգենտինայի հայ համայնքից տեղեկացրին, որ ցուցահանդեսը, որը կգործի մինչեւ դեկտեմբերի 27-ը, նվիրված է լինելու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչ Նելիդա Բուլգուրջյանն ասաց, որ ընտրված մի քանի տասնյակ լուսանկարներն այցելուներին կներկայացնեն հայ ժողովրդի պատմությունը, արգենտինահայ համայնքի կազմավորումն ու նրա գործունեությունը:

“The Armenians in Buenos Aires” exhibition to be held in Argentina
An exhibition dedicated to Armenia “The Armenians in Buenos Aires” will launch in Altos-de-la Estrella museum, Buenos Aires on December 19, the Armenian community of Argentina informed.
STEPANAKERT, DECEMBER 17, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The exhibition will be open till December 27, and will be dedicated to the centennial of the Armenian Genocide.
Organizer of the exhibition Nélida Boulgourdjian said that the chosen several dozens of photographs will present the history of Armenians, the activity of Armenian-Argentinean community to the visitors.