ՌԴ-ն, ԱՄՆ-ը եւ ՄԱԿ-ը Ժնեւում կքննարկեն Սիրիայի ընդդիմության պատվիրակության կազմը
Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի եւ ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչներն առաջիկա օրերին կհավաքվեն Ժնեւում՝ քննարկելու Սիրիայի ընդդիմության պատվիրակության կազմը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին դեկտեմբերի 21-ին կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել Է Սիրիայի Հանուն վերափոխումների եւ ազատագրման ժողովրդական ճակատի ղեկավարության ներկայացուցիչ Քադրի Ջամիլը:
«Նրանք կհանդիպեն Ժնեւում՝ որոշելու ընդդիմության պատվիրակության կազմը»,-ասել Է Ջամիլը: Նա չի բացառել, որ այդ նպատակով Ժնեւ կարող են ժամանել Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները՝ Սերգեյ Լավրովն ու Ջոն Քերին եւ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ Սիրիայի հարցերով հատուկ պատվիրակ Ստաֆան դե Միստուրան, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В ближайшие дни РФ, США и ООН обсудят в Женеве состав делегации оппозиции Сирии
Представители России, США и ООН соберутся в ближайшее дни в Женеве, чтобы обсудить состав делегации сирийской оппозиции.
СТЕПАНАКЕРТ, декабря 21 АРЦАХПРЕСС - Как передает Тасс, об этом сообщил в понедельник на пресс­-конференции представитель руководства сирийского Народного фронта за перемены и освобождение Кадри Джамиль.
"Они встретятся в Женеве, чтобы определить делегацию оппозиции", ­- сказал Джамиль. Он не исключил, что в Женеву могут приехать для этой цели главы внешнеполитических ведомств России и США Сергей Лавров и Джон Керри и спецпосланник генсека ООН по Сирии Стаффан де Мистура.