Սարիկ Անդրեասյանի ֆիլմն ընդգրկվել է Տորոնտոյի փառատոնի հիմնական մրցույթում
Ռեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանի «Կողոպուտ ամերիկյան ձևով» (American Heist) ֆիլմը, որում նկարահանվել են Էդրիան Բրոուդին և Հայդեն Քրիստենսենը, կմրցի Տորոնտոյի կինոփառատոնի գլխավոր մրցանակի համար։
Ինչպես հաղորդում է «Արցախպրես»-ը՝ վկայակոչելով ԹԵՐԹ.am-ին, փառատոնը կանցկացվի 2014թ. սեպտեմբերի 4-14-ը։ Պատմության մեջ առաջին անգամ Ռուսաստանը ներկայացնող ռեժիսորի ֆիլմն ընդգրկվել է Տորոնտոյի փառատոնի կինոդիտումների հիմնական մրցույթում՝ Special Presentation-ում, հայտնում է РИА Новости-ն։
«Կողոպուտ ամերիկյան ձևով» ֆիլմը երկու եղբայրների պատմություն է, որոնք որոշել են իրականացնել «դարի կողոպուտը»։ Նկարահանումներն անցկացվել են 2013թ. ամռանը Նոր Օռլեանում։ Գլխավոր դերերը կատարել են Էդրիան Բրոուդին, Հայդեն Քրիստենսենը, Ջորդանա Բրյուստերը, ռեփեր Այքոնը։ Ֆիլմի բյուջեն կազմել է 8 մլն դոլար։

American Heist, a movie by Russian-Armenian director Sarik Andreasyan, has been included in the main program of the Toronto International Film Festival.
Armenian director’s film included in Toronto Festival
The film features Adrien Brody (US) and Hayden Christensen (Canada).
The festival will run from September 4 through 14.
American Heist is the first ever movie by a Russia-based producer to be included in the festival’s Special Presentation part, RIA Novosti reports.
It features the story of two brothers who decide to commit “the century’s biggest heist”. The movie was shot in New Orleans. The starring actors are Adrien Brody, Hayden Christensen, Jordana Brewster and rapper Icon. The film’s budget is $8 million.