Սարիկ Անդրեասյանի ֆիլմն ընդգրկվել է Տորոնտոյի փառատոնի հիմնական մրցույթում
Ռեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանի «Կողոպուտ ամերիկյան ձևով» (American Heist) ֆիլմը, որում նկարահանվել են Էդրիան Բրոուդին և Հայդեն Քրիստենսենը, կմրցի Տորոնտոյի կինոփառատոնի գլխավոր մրցանակի համար։
Ինչպես հաղորդում է «Արցախպրես»-ը՝ վկայակոչելով ԹԵՐԹ.am-ին, փառատոնը կանցկացվի 2014թ. սեպտեմբերի 4-14-ը։ Պատմության մեջ առաջին անգամ Ռուսաստանը ներկայացնող ռեժիսորի ֆիլմն ընդգրկվել է Տորոնտոյի փառատոնի կինոդիտումների հիմնական մրցույթում՝ Special Presentation-ում, հայտնում է РИА Новости-ն։
«Կողոպուտ ամերիկյան ձևով» ֆիլմը երկու եղբայրների պատմություն է, որոնք որոշել են իրականացնել «դարի կողոպուտը»։ Նկարահանումներն անցկացվել են 2013թ. ամռանը Նոր Օռլեանում։ Գլխավոր դերերը կատարել են Էդրիան Բրոուդին, Հայդեն Քրիստենսենը, Ջորդանա Բրյուստերը, ռեփեր Այքոնը։ Ֆիլմի բյուջեն կազմել է 8 մլն դոլար։

Фильм Сарика Андреасяна вошел в основной конкурс фестиваля в Торонто
Фильм «Ограбление по-американски» (American Heist) Сарика Андреасяна, где сыграли Эдриан Броуди и Хайден Кристенсен, поборется за приз кинофестиваля в Торонто,
Фильм «Ограбление по-американски» (American Heist) Сарика Андреасяна, где сыграли Эдриан Броуди и Хайден Кристенсен, поборется за приз кинофестиваля в Торонто, который пройдет с 4 по 14 сентября 2014 года — впервые в истории фильм российского режиссера вошел в основной конкурс этого киносмотра, сообщили Aрцахпресс в компании Enjoy Movies.
В пресс-службе компании отметили, что фестиваль в Торонто считается «негласной репетицией» премии «Оскар», так как отборочная комиссия главного киносмотра США в обязательном порядке просматривает фильмы основной программы канадского фестиваля.
Конкурса как такового на смотре в Торонто нет: победитель определяется по результатам зрительского голосования и им может оказаться участник любой из фестивальных программ. В этом году фестиваль пройдет с 4 по 14 сентября.