Հրթիռ է պայթել Քաբուլում Իտալիայի դեսպանության մոտ
Քաբուլում Իտալիայի դեսպանության մոտ հրթիռ է պայթել հունվարի 17-ի երեկոյան՝ այն հանդիպման սկսվելուց մի քանի ժամ առաջ, որի ընթացքում քննարկվելու է «Թալիբանի» հետ խաղաղ բանակցությունների վերսկսման հնարավորությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: BBC-ի փոխանցմամբ՝ տեղական ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ վիրավորվել է դեսպանատան պահապաններից մեկը: Afghan Tolo News հեռուստաալիքի ցուցադրած կադրերում երեւում է, որ հրշեջ մեքենաներ եւ զինվորականներ են կանգնած դեսպանատան մերձակայքում:
Աֆղանստանի, Պակիստանի, ԱՄՆ-ի եւ Չինաստանի ներկայացուցիչները հունվարի 18-ին Քաբուլում կվերսկսեն բանակցությունները՝ քննարկելու ապստամբների հետ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը:
Reuters-ը հաղորդել է, որ «Թալիբանը» դեռեւս չի հայտարարել խաղաղ գործընթաց սկսելու պատրաստակամության մասին:

Ракета взорвалась у итальянского посольства в Кабуле
Ракета взорвалась у итальянского посольства в афганском Кабуле вечером в воскресенье, за несколько часов до начала встречи, на которой будет обсуждаться возможность возобновления мирных переговоров с Талибаном.
СТЕПАНАКЕРТ, января 18 АРЦАХПРЕСС - По данным местных СМИ, в результате взрыва был ранен охранник посольства. На кадрах, показанных телеканалом Afghan Tolo News, видно, что у посольства стоят пожарные машины и военные,сообщает  BBC.
Представители Афганистана, Пакистана, США и Китая возобновят переговоры в Кабуле в понедельник, чтобы обсудить мирное урегулирование конфликта с повстанцами.