Սեյրան Օհանյանն ընդունել է իրանական պատվիրակությանը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը փետրվարի 4-ին ընդունեց Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարության «ԷԹՔԱ» կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհամմադ Մեհդի Քարբալայի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին սննդարդյունաբերության, տեքստիլ արդյունաբերության, կառուցապատման և այլ ոլորտներում մասնագիտացած իրանական ընկերության և ՀՀ պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցություն ծավալելու հնարավորությունները, հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Մինչև փետրվարի 7-ը նախատեսված աշխատանքային այցի ընթացքում իրանական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա նաև ՀՀ արդյունաբերական մի շարք ձեռնարկությունների ղեկավարության հետ:

Иранские компании налаживают сотрудничество с Минобороны Армении
Иранские компании будут сотрудничать с Министерством обороны Армении. Эти вопросы были обсуждены на встрече министра обороны Армении Сейрана Оганяна и исполнительного директора организации «ЭТКА» по содействию вооруженным силам и обороны Ирана Мохаммадом Мехди Карбала.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 5 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Минобороны, в ходе встречи возможности сотрудничества иранских специализированных компаний, занятых в сферах пищевой промышленности, текстиля, строительных работ с оборонным ведомством Армении. В рамках визита, который продлится до 7 февраля, иранская делегация проведет также встречи с руководителями ряда армянских предприятий.