Հայաստանի ԱԳՆ-ն ողջունում է Սիրիայի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը ողջունում է Սիրիայում ռազմական գործողությունների դադարեցման վերաբերյալ Ռուսաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև համաձայնությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին նշված է ՀՀ ԱԳ նախարարության ֆեյսբուքյան էջում: «Ողջունում ենք ‪‎ՌԴ‬ և ‪ԱՄՆ‬ միջև համաձայնությունը՝ ‪Սիրիայում‬ ռազմական գործողությունների դադարեցման վերաբերյալ»,-նշում են ԱԳՆ-ում:
Միացյալ Նահանգների, Ռուսաստանի եւ Սիրիայի աջակցման միջազգային խմբի գծով մյուս գործընկերների միջեւ ըմբռնում է ձեռք բերվել մարտական գործողությունների դադարեցման պայմանների շուրջ: Հրապարակվել է Սիրիայում հրադադարի վերաբերյալ Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի համատեղ հայտարարությունը, ըստ որի՝ հրադադարը ուժի մեջ կմտնի փետրվարի 27-ին՝ Դամասկոսի ժամանակով ժամը 00:00-ից:

The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia welcomes the agreement reached between US and Russia on cessation of military actions in Syria.
Armenia MFA welcomes Russia-US agreement
STEPANAKERT, FEBRUARY 23, ARTSAKHPRESS: This was stated on the ministry’s Facebook page.
"We welcome the agreement on the cessation of military actions in Syria reached between Russia and the US "the Ministry of the Foreign Affairs stated.
An agreement was reached between the United States, Russia and other partners of international support groups for Syria on the terms of ceasing military actions. A joint statement on the ceasefire was published by the US and Russia, stating that it will come into effect at 00:00 Damascus time, 27 February.