Բրյուսելի օդանավակայանն աշխատանքը կվերսկսի մարտի 30-ից ոչ շուտ
Մարտի 22-ի ահաբեկչությունից հետո փակված Բրյուսելի օդանավակայանն աշխատանքը կվերսկսի մարտի 30-ից ոչ շուտ, իսկ մարտի 29-ին այնտեղ կանցկացվի պայթյուններից հետո տեղադրված ժամանակավոր կոնստրուկցիաների ստուգում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այդ մասի հայտնել է օդանավակայանի վարչակազմը:
«Շենքի եւ ժամանակավոր ենթակառուցվածքի ստուգումը կանցկացվի մարտի 29-ին: Օդանավակայանում տեղի կունենան ընդգրկուն ստուգումներ, որոնց ընթացքում «չվերթի գրանցում կանցնեն» օդանավակայանի շուրջ 800 աշխատակիցներ»,- ասված է հայտարարության մեջ: Դրանում նաեւ նշվում է, որ վերջին օրերին վարչակազմը գնահատել է թերմինալի ենթակառուցվածքի վիճակը եւ վերլուծել աշխատանքի վերսկսման տարբեր սցենարներ:
Մարտի 22-ի առավոտյան երկու պայթյուն է որոտացել Բրյուսելի օդանավակայանում, եւս մեկը՝ մետրոյի «Մալբեկ» կայարանում: Ըստ վերջին պաշտոնական տվյալների՝ ահաբեկչական գրոհների հետեւանքով զոհվել է 31 մարդ, տուժել է 340 հոգի, այդ թվում՝ 40 պետությունների քաղաքացիներ, հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

Brussels airport, closed after terrorist attacks, to open not earlier than March 30
Brussels airport, closed after a terrorist attack in the departure lounge on March 22, will resume operation not earlier than March 30, the airport administration reported Sunday, informed TASS.
STEPANAKERT, MARCH 28, ARTSAKHPRESS: "Inspection of the building and provisional infrastructure will be held Tuesday, March 29. The airport will be in for large-scale checks, during which some 800 airport employees will ‘register for the flight’ in the restored departure lounge," the statement said.
In the morning of March 22, two explosions resounded in Brussels airport and another one at a subway station. According to the latest official data, 31 people were killed and another 340 wounded, among them citizens of 40 states.