ԼՂՀ ՊՆ-ն հրապարակել է խոցված ադրբեջանական ուղղաթիռի լուսանկարներ և տեսանյութ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հրապարակել է խոցված ադրբեջանական ուղղաթիռի լուսանկարները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի լրատվական ծառայությունը հրապարակել է նաև խոցված ուղղաթիռի վերաբերյալ տեսանյութ:
Ճշգրտված տվյալներով` ղարաբաղյան ուժերը հարավարեւելյան ուղղությամբ շարքից հանել են հակառակորդի երկու տանկ, հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ` 1 տանկ եւ անօդաչու թռչող սարք: Կեսօրին տեղեկատվություն եղավ այն մասին, որ ԼՂՀ ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ուժերը հարավարեւելյան ուղղությամբ խոցել են Ադրբեջանի ԶՈւ եւս մեկ ռազմական ուղղաթիռ (այսօր թվով երկրորդը), իսկ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ` եւս մեկ անօդաչու սարք: Ընդհանուր առմամբ, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և օրվա ընթացքում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ:
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի՝ ժամանակին և արհեստավարժ գործողությունների շնորհիվ հնարավոր եղավ իրավիճակը վերցնել հսկողության տակ և ոչ միայն իրավիճակը վերցնել հսկողության տակ, այլ նաև զգալի կորուստներ հասցնել հակառակորդին: Հայկական կողմն այս պահի դրությամբ 18 զոհ ունի և 35-ին մոտ վիրավոր:

Пресс-секретарь министерства обороны Армении опубликовал фото сбитого азербайджанского вертолета
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян опубликовал фото сбитого азербайджанского вертолета.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 2 АРЦАХПРЕСС - Пресс-служба министерства обороны Нагорно- Карабахской Республики также представило видео сбитого азербайджанского вертолета МИ-24.
По общей сложности, в ходе боевых действий в ночь с 1 на 2 апреля и в течение всего дня азербайджанская армия потеряла более 200 военнослужащих. Только в направлении Талыша было уничтожено как минимум 30 солдат азербайджанского отряда специального назначения, в направлении Мартакерта – 2 танка, 2 беспилотника, а на северном направлении – 1 вертолет.
В 12.30 на юго-восточном направлении силами ПВО Армии обороны НКР был сбит один вертолет, а также уничтожено 2 танка противника.
В ночь с 1 по 2 апреля ВС Азербайджана предприняли провокационные действия по всей протяженности линии соприкосновения с Нагорным Карабахом, в результате которых на данный момент у армянской стороны 18 жертв и около 35 раненых.