Բակո Սահակյանն ապրիլի 7-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 7-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (ՌԴ), Պիեռ Անդրիոյին (Ֆրանսիա), Ջեյմս Ուորլիքին (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են վերջերս Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված լայնածավալ ռազմական գործողություններին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը Ադրբեջանի ուխտադրուժ ագրեսիան համարել է Հարավային Կովկասում եւ հարակից տարածաշրջաններում կայունության եւ խաղաղության դեմ ուղղված ամենամեծ վտանգներից մեկը՝ այն որակելով նաեւ քաղաքակիրթ հանրության համար լուրջ մարտահրավեր:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Արցախի Պաշտպանության բանակը կասեցնում եւ կասեցնելու է մեր հանրապետության անկախության, ինքնիշխանության եւ անվտանգության դեմ ուղղված ցանկացած ոտնձգություն՝ հավելելով, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբից ակնկալում է կոշտ եւ հասցեական գնահատականներ ու քայլեր Ադրբեջանի ապակառուցողական քաղաքականության կապակցությամբ:

On 7 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan received OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russian Federation), Pierre Andrieu (France), James Warlick (USA), personal representative of the OSCE chairman-in-office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received OSCE Minsk Group Co-Chairs
STEPANAKERT, APRIL 7, ARTSAKHPRESS: The meeting addressed issues related to the large-scale military operations launched Azerbaijan against the Artsakh Republic.
President Sahakyan called the treacherous aggression of Azerbaijani as one of the greatest perils to stability and peace in the South Caucasus and the neighboring regions, qualifying it a serious challenge to the civilized world too.
Bako Sahakyan underlined that the Artsakh Defense Army averted and would always rebuff any encroachment on our republic’s independence, sovereignty and security, adding that he expected from OSCE Minsk Group tough and targeted response and steps towards the destructive policy of Azerbaijan.