ԼՂՀ ՊԲ. ձեռք բերված պայմանավորվածության շնորհիվ հայտնաբերվել են երկու զինծառայողների դիերը
Ապրիլի 8-ին, համաձայն նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության, հայկական եւ ադրբեջանական կողմերը Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականների միջնորդությամբ, իրականացրել են զոհվածների որոնողական աշխատանքներ, որոնց արդյունքում հայկական կողմը հայտնաբերել է ՊԲ զինծառայողներ` կրտսեր սերժանտ Ռոբերտ Ալեքսանդրի Աբաջյանի (ծնվ. 1996թ.) եւ շարքային Անդրանիկ Ատոմի Զոհրաբյանի (ծնվ. 1996թ.) դիակները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե որոնողական աշխատանքների ընթացքում կրակի դադարեցման շուրջ պայմանավորվածությունների խախտում չի արձանագրվել:

Минобороны НКР: Обнаружены тела двух армянских военнослужащих
По итогам процесса поиска на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, армянская сторона обнаружила тела двух военнослужащих Армии обороны- младшего сержанта Роберта Александровича Абаджяна (1996 года рождения) и рядового Андраника Атомовича Зограбяна (1996 года рождения).
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 9 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Минобороны НКР, в период процесса поиска и вывоза тел погибших, нарушение договоренности не было зафиксировано.
Напомним, что согласно договоренности, на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана на 5 часов были прекращены любые боевые действия, для нахождения тел погибших. Огонь был прекращен с 15-и до 20-и часов, работы координировали МККК и МГ ОБСЕ.