ԼՂՀ ՊԲ. ձեռք բերված պայմանավորվածության շնորհիվ հայտնաբերվել են երկու զինծառայողների դիերը
Ապրիլի 8-ին, համաձայն նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության, հայկական եւ ադրբեջանական կողմերը Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականների միջնորդությամբ, իրականացրել են զոհվածների որոնողական աշխատանքներ, որոնց արդյունքում հայկական կողմը հայտնաբերել է ՊԲ զինծառայողներ` կրտսեր սերժանտ Ռոբերտ Ալեքսանդրի Աբաջյանի (ծնվ. 1996թ.) եւ շարքային Անդրանիկ Ատոմի Զոհրաբյանի (ծնվ. 1996թ.) դիակները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե որոնողական աշխատանքների ընթացքում կրակի դադարեցման շուրջ պայմանավորվածությունների խախտում չի արձանագրվել:

NKR Defense Army. Pursuant to the agreement, bodies of two soldiers were found
On April 8, in accordance with the earlier achieved agreement, the Armenian and Azerbaijani sides carried out the victims' search with the support of the field assistants of the personal representative of OSCE Chairman and ICRC (International Committee of the Red Cross ), as a result of which the Armenian side has found the bodies of junior sergeant Robert A. Abajian (born 1996) and Andranik A. Zohrabyan (born in1996).
Stepanakert, April 9, Artsakhpress. Cease-fire agreement was not violated during the search works, NKR Defense Ministry press service informs.