Թալիշի ուղղությամբ շփման գծում հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է վիրավորվել
Ապրիլի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ հակառակորդը առաջնագծի ողջ երկայնքով ավելի քան 70 անգամ խախտել է  կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածությունը` հիմնականում կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ:
Կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածության խախտման արդյունքում` շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ժամը 02:15-ի սահմաններում տեղի է ունեցել միջադեպ, որի հետևանքով հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից ձախ բազկի շրջանում հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում է ստացել զինծառայող Գագիկ Վյաչեսլավի Խուրշուդյանը:
Ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ գործողություններին ի պատասխան` ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և ճնշել հակառակորդի ակտիվությունը:
Ղարաբաղյան ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել սահմանային բնագծի հուսալի պաշտպանությունը:

No changes in the operational situation were recorded along the Line of Contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces, from late Friday night to early Saturday morning.
Azerbaijan fires toward Karabakh village, one Armenian soldier wounded
STEPANAKERT, APRIL 16, ARTSAKHPRESS: During this time the adversary violated the verbal agreement to cease fire more than 70 times along the entire frontline, and primarily by way of rifle weaponry.
As a result, an incident occurred at around 2:15am, in a northerly (Talish village) direction of the contact line.
Nagorno-Karabakh Republic Defense Army serviceman Gagik Khurshudyan sustained a passing gunshot wound from the gunfire by the adversary.
In response to these aggressive actions by the Azerbaijani armed forces, vanguard units of the NKR Defense Army took preventive measures and quelled the “activeness” of the adversary.
The NKR armed forces continue confidently carrying out their military task and reliably protecting the border.