«Պարտիզան»-ի երկրպագուները Բելգրադում Հեյդար Ալիև արձանին Արցախի դրոշ են փակցրել
Սերբական «Պարտիզան»-ի երկրպագուները Եվրոպայի լիգայի «Պարտիզան»- «Նեֆթչի» (Բաքու) ֆուտբոլային թիմերի հանդիպման ընթացքում Բելգրադում Ադրբեջանի նախկին նախագահ Հեյդար Ալիևի արձանին փակցրել են Արցախի Հանրապետության դրոշով՝ ծածկելով արձանի վրա նրա անունը:
Սերբական «Պարտիզան»-ի երկրպագուները Եվրոպայի լիգայի «Պարտիզան»- «Նեֆթչի» (Բաքու) ֆուտբոլային թիմերի հանդիպման ընթացքում Բելգրադում Ադրբեջանի նախկին նախագահ Հեյդար Ալիևի արձանին փակցրել են Արցախի Հանրապետության դրոշը՝ ծածկելով արձանի վրայի  նրա անունը: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արցախպրես»- ը, «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ֆեյսբուքյան օգտատեր Աբու Տրո Բերերյանից, ով սոցցանցի իր էջում տարածել է Արցախի դրոշով ծածկված Հեյդար Ալիևի արձանի լուսանկարը և գրել. «Շնորհակալություն,  իմ սերբ ընկերներ: Մենք եղբայրներ ենք: «Պարտիզան»-«Նեֆթչի» խաղի ժամանակ սերբերը Ալիևի անունը ծածկում   են Արցախի դրոշով»:
Եվրոպայի լիգայի խաղարկության փլեյ-օֆ փուլի «Պարտիզան»- «Նեֆթչի» հանդիպումը տեղի է ունեցել օգոստոսի 21-ին: Հանդիպումն ավարտվել է սերբական թիմի հաղթանակով՝  3-2 հաշվով:

Болельщики сербского «Партизана» задрапировали постамент памятника Гейдара Алиева в Белграде флагом Арцаха
Болельщики сербской футбольной команды «Партизан» во время встречи «Партизан»-«Нефтчи» (Баку) «украсили» памятник Гейдара Алиева в Белграде флагом Республики Арцах, накинув флаг на постамент и, таким образом, прикрыв имя Алиева.
Болельщики сербской футбольной команды «Партизан» во время встречи «Партизан»-«Нефтчи» (Баку) «украсили» памятник Гейдара Алиева в Белграде флагом Республики Арцах, накинув флаг на постамент и, таким образом, прикрыв имя Алиева. Об этом, как сообщает Арцахпресс, стало известно Арменпресс благодарю пользователю Facebook-а Абу Тро Береряну, который разместил на своей интернет-странице фотографию памятника с флагом Арцаха, приписав: «Спасибо моим сербским друзьям. Мы - братья. Во время игры «Партизан-Нефтчи» сербы закрывают имя Алиева флагом Арцаха». Встреча сербской и азербайджанской футбольных команд в раунде плей-офф Лиги Европы состоялась 21 августа. Матч закончился победой сербов со счетом 3:2.