ՊՊԾ գնդում գտնվողներն ապահովվել են սնունդով եւ անհրաժեշտ դեղորայքով. ՀՀ ԱԱԾ
Հուլիսի 18-ի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքում գտնվող անձինք ապահովվել են սնունդով, ինչպես նաեւ անհրաժեշտ դեղորայքով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հայաստանի ԱԱԾ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ նաեւ ասվում է.
«ՀՀ իրավապահ մարմինների կողմից իրականացված համալիր գործողությունների, այդ թվում՝ բանակցությունների արդյունքում բռնազավթված տարածքից դուրս է բերվել եւս մեկ պատանդ: Այդուհանդերձ, նման հուսադրող դրվագները դեռ չեն երաշխավորում ցանկալի վերջնարդյունքը ու չեն բացառում հնարավոր ողբերգական հետեւանքները, որոնց համար պատասխանատվությունը կրելու են բացառապես այս հարձակման նախաձեռնողները:
Ահաբեկիչները պետք է գիտակցեն, որ չունեն այլընտրանք, քան ժամ առաջ անվերապահորեն կատարել իշխանությունների բոլոր պահանջները: ՀՀ իրավապահ մարմինները դեռ հույս ունեն, որ զինված խմբի անդամները որոշումներ կայացնելիս կառաջնորդվեն միայն ողջախոհությամբ»:

Seized Police station supplied with food and medications: National Security Service
People at the seized Police station in Yerevan have been provided with food and necessary medications on July 18, the National Security Service said.
STEPANAKERT, JULY 18, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “Another hostage has been released from the seized area through the complex operations of law enforcement agencies, including negotiations. Nevertheless, similar encouraging moments still do not gurantee the desired outcome and do not exclude possible tragic consequences, for which the responsibility will fall entirely on the initiators of the assault.
The terrorists must understand they do not have an alternative to unconditionally fulfilling the demands of authorities. Law enforcement agencies still hope that the gunmen will be guided only by reason”, the NSS statement reads.