Իրավապահները շարունակում են ինտենսիվ բանակցություններ վարել զինված խմբի հետ. ՀՀ ԱԱԾ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը շարունակում է տեղեկատվություն տրամադրել 2016թ. հուլիսի 17-ին ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքի վրա կատարված զինված հարձակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Այս պահի դրությամբ ՀՀ իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները շարունակում են ինտենսիվ  բանակցություններ վարել զինված խմբի անդամների հետ՝ առանց հատուկ գործողությունների իրականացման իշխանություններին նրանց հանձնվելը կազմակերպելու և պատանդներին ազատ արձակելու նպատակով:
ՀՀ իրավապահ մարմիններն անում են հնարավոր ամեն ինչ զինված խմբին նոր արյունահեղությունից հետ պահելու համար, և ունեն բավարար ներուժ և կարողություններ իրենց առջև դրված խնդիրներն իրականացնելու համար:
ՀՀ ԱԱԾ-ն հորդորում է բոլորին չմիջամտել իրավասու մարմինների բացառիկ գործունեության տիրույթում գտնվող հարցերի լուծմանը, չխոչընդոտել նրանց գործողությունների պատշաճ և արդյունավետ իրականացմանը, դրանով իսկ աջակցելով ցանկալի վերջնարդյունքի նվաճմանը»,-ասված է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:

The National Security Service of the Republic of Armenia continues providing information on the situation following the armed attack on police patrol regiment that took place on July 17, 2016.
NSS: Armenian law enforcement bodies continue intensive talks with gunmen
STEPANAKERT, JULY 19, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “At this moment the representatives of the Armenian law enforcement bodies continue intensive negotiations with the members of the armed group aiming to organize their surrender to the authorities and releasing the hostages without taking any special operations.
The law enforcement bodies of Armenia d everything possible to prevent the armed group from new bloodsheds, and are fully capable of solving the tasks put before them.
The NSS Armenia calls on people not to intervene in the issues under the exclusive domain of law enforcement bodies, not to hamper the adequate and proper implementation of their duties which will be a support for the desirable solution of the issue,” reads the NSS statement.