Չինաստանը դեմ է արտահայտվել ԿԺԴՀ-ի նկատմամբ միակողմանի պատժամիջոցներին
Չինաստանը դեմ է ԿԺԴՀ-ի նկատմամբ միակողմանի պատժամիջոցներին, որոնք չեն կարող օգնել կորեական միջուկային խնդիրը լուծելու հարցում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է ՉԺՀ արտգործնախարար ՎԱՆ Ին իր ճապոնացի գործընկեր Ֆումիո Կիսիդայի հետ հեռախոսազրույցում, հայտնումէ ՏԱՍՍ-ը:
«Չինական կողմը պատրաստ է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի անդամների հետ համատեղ մշակել անհրաժեշտ արձագանքը Կորեական թերակղզում իրավիճակի նոր փոփոխություններին: Միաժամանակ Վան Ին նշել է, որ Չինաստանը դեմ է միակողմանի պատժամիջոցների, որոնք չեն օգնում կարգավորել հարցը»:

Китай выступает против односторонних санкций в отношении КНДР
Китай выступает против односторонних санкций против КНДР, которые не могут помочь в решении корейской ядерной проблемы.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 сентября  АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил министр иностранных дел КНР Ван И в телефонном разговоре со своим японским коллегой Фумио Кисидой, передает ТАСС.
«Китайская сторона готова совместно с членами Совета Безопасности ООН выработать необходимую реакцию на новые изменения ситуации на (Корейском) полуострове, отметил он. Вместе с тем Ван И отметил, что «Китай выступает против односторонних санкций, которые не помогают разрешить вопрос».