Արծվիկ Մինասյան. Թեհրանում «Armenia Expo 2016»-ին Հայաստանից շուրջ 50 ընկերություն կմասնակցի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի  հետ զրույցում հայտնեց Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Արծվիկ Մինասյանը:
Այդ ընկերությունները տարբեր ոլորտներ են ներկայացնում՝ ինչպես սպասարկման, այնպես էլ արդյունաբերական, այդ թվում՝ վերամշակող:
Ցուցահանդեսը, առաջին հերթին, հայկական արտադրանքին ծանոթանալու հնարավորություն կընձեռի: Պայմանավորվածություն կա նաեւ այն մասին, որ իրանցի գործարարները կարողանան Հայաստան այցելել՝ նման ցուցահանդեսների մասնակցելու նպատակով:
«Իսկ մենք մեր կողմից կապահովենք նրանց հանդիպումներն ու կապերը մեր տնտեսվարող սուբյեկտների հետ»,- հայտարարեց Մինասյանը:

Minasyan: 50 companies from Armenia participate in «Armenia Expo 2016»
About 50 companies from Armenia will participate in «Armenia Expo 2016» in Tehran, said the acting Minister of Economy of Armenia Artsvik Minasyan to the NEWS.am.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 16, ARTSAKHPRESS: The Armenian companies that had displayed an interest to participate represent various sectors, for example industry or services.
The exhibition, first of all, is a possibility to introduce the industry of Armenia. There is also an agreement with the Iranian side to organize a similar exhibition in Armenia. "We, on our part, will organize meetings for the Iranian businessman with our economic entities," he said.