Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Օլեգ Եսայանին` ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 12-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Օլեգ Եսայանին` ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Բակո Սահակյանը  շնորհավորել է  Օլեգ Եսայանին` ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգարժա՛ն Օլեգ Եսայի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, հիշարժան հոբելյան, որը լավ հնարավորություն է արժեւորելու Ձեր անցած ուղին:
Դուք վաստակել եք այդ իրավունքը` ամենադժվարին պահերին միշտ լինելով հարազատ ժողովրդի կողքին եւ անմնացորդ ծառայելով մեր ազգային նպատակների իրականացման հայրենանվեր գործին:
Զբաղեցնելով բարձր ու պատասխանատու պաշտոններ Արցախում եւ Հայաստանի Հանրապետությունում, այդ թվում՝ որպես ԼՂՀ առաջին վարչապետ, ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ` քաղաքական եւ պետական գործչի Ձեր գիտելիքներն ու փորձն ի նպաստ եք բերել մեր նորանկախ հանրապետության կայացմանն ու զարգացմանը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to ambassador extraordinary and plenipotentiary Oleg Yesayan
On 12 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to ambassador extraordinary and plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Russian Federation Oleg Yesayan in connection with his 70th birthday anniversary, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, NOVEMBER 12, ARTSAKHPRESS: The letter runs as follows:
"Respectful Mr. Yesayan,
On behalf of the people and authorities of Artsakh and personally myself I congratulate You on Your 70th birthday anniversary, a memorable jubilee, that is a good opportunity to evaluate Your passed way.
You earned that right being beside native people in the hardest moments and devoting Yourself selflessly to the patriotic mission of realizing our national goals.
Occupying high and responsible positions both in Artsakh and the Republic of Armenia including the position of NKR first prime-minister and NKR National Assembly chairman You have contributed Your knowledge and experience of political and state figure to the formation and development of our newly-independent republic.