Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Օլեգ Եսայանին` ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 12-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Օլեգ Եսայանին` ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Բակո Սահակյանը  շնորհավորել է  Օլեգ Եսայանին` ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգարժա՛ն Օլեգ Եսայի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, հիշարժան հոբելյան, որը լավ հնարավորություն է արժեւորելու Ձեր անցած ուղին:
Դուք վաստակել եք այդ իրավունքը` ամենադժվարին պահերին միշտ լինելով հարազատ ժողովրդի կողքին եւ անմնացորդ ծառայելով մեր ազգային նպատակների իրականացման հայրենանվեր գործին:
Զբաղեցնելով բարձր ու պատասխանատու պաշտոններ Արցախում եւ Հայաստանի Հանրապետությունում, այդ թվում՝ որպես ԼՂՀ առաջին վարչապետ, ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ` քաղաքական եւ պետական գործչի Ձեր գիտելիքներն ու փորձն ի նպաստ եք բերել մեր նորանկախ հանրապետության կայացմանն ու զարգացմանը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Президент Бако Саакян направил поздравительное послание Олегу Есаяну по случаю его 70-летия
12 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание чрезвычайному и полномочному послу Республики Армения в Российской Федерации Олегу Есаяну по случаю его 70-летия.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 ноября АРЦАХПРЕСС - В послании говорится:
«Многоуважаемый Олег Есаевич!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 70-летием - памятным юбилеем, который позволяет по достоинству оценить пройденный Вами путь.
Вы заслужили это право, будучи в трудную минуту рядом с родным народом и всецело посвятив себя служению патриотическому делу достижения наших национальных целей.
Занимая высокие и ответственные должности в Арцахе и Республике Армения, в том числе в качестве первого премьер-министра НКР, председателя Национального собрания НКР, Вы направили свои знания и опыт политического и государственного деятеля во благо становления и развития нашей молодой независимой республики.