Հայաստանից ԵԱՏՄ երկրներ արտահանման ծավալով լոլիկն երկրորդն է
2016 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանից ԵԱՏՄ երկրներ արտահանման ծավալով լոլիկն երկրորդն է` թունդ ալկոհոլային խմիչքներից հետո:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  2016 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանից ԵԱՏՄ որոշ երկրներ արտահանվել է 19 մլն 783 հազար 954 ԱՄՆ դոլարի լոլիկ: Ինչպես տեղեկացնում է վկայակոչելով Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի տվյալների բազան, ընդհանուր առմամբ այն կազմել է 30 հազար 369 տոննա, որից շուրջ 30 հազար 169 տոննան  արտահանվել է ՌԴ` կազմելով 19 մլն 726 հազար 714 ԱՄՆ դոլար:
2016 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանից Բելառուս է արտահանվել ընդամենը 200 տոննա լոլիկ, որը կազմել է 57 հազար 240 ԱՄՆ դոլար:

Армения на втором месте по объему экспорта помидоров в страны ЕАЭС
За январь-сентябрь 2016 года из Армении в страны ЕАЭС было экспортировано помидоров на сумму в 19 млн 783.954 долларов.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 декабря АРЦАХПРЕСС - Oб этом сообщается в базе данных Евразийской экономической комиссии. По объему экспорт помидоров в страны ЕАЭС составил 30.369 тонн, из коих около 30.169 тонн было экспортировано в РФ, на сумму в 19 млн 726.714 долларов.
За январь-сентябрь 2016 года из Армении в Беларусь было экспортировано всего 200 тонн помидоров, на сумму в 57. 240 долларов.