Ադրբեջանցի դիվերսանտները հայ փաստաբան ունեն
«2014 թ. մայիսի 14-ին ԼՂՀ և ՀՀ պետական սահմանահատվածում (Քարվաճառի ուղղությամբ) հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ կատարելու գործով կալանավորված Ադրբեջանի քաղաքացիներ Շահբազ Ջալալ օղլի Գուլիևը, Դիլյամ Գարդաշխան օղլի Ասկերովը հայ փաստաբան ունեն:
«2014 թ. մայիսի 14-ին ԼՂՀ և ՀՀ պետական սահմանահատվածում (Քարվաճառի ուղղությամբ) հետախուզա-դիվերսիոն ներթափանցման փորձ կատարելու գործով կալանավորված Ադրբեջանի քաղաքացիներ Շահբազ Ջալալ օղլի Գուլիևը, Դիլյամ Գարդաշխան օղլի Ասկերովը հայ փաստաբան ունեն: Նա ԼՂՀ փաստաբան Արկադի Իսրայելյանն է:
«Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում նա ասաց, որ հանդիպել է ադրբեջանցի դիվերսանտների հետ, սակայն նախաքննության գաղնիությունից ելնելով չցանկացավ հանդիպումից մանրամասներ ներկայացնել: Հուլիսի 14-ին Քարվաճառում ավարտվել էին ադրբեջանական դիվերսիոն-հետախուզական խմբի վնասազերծման աշխատանքները:
Իդեպ, առաջնորդվելով Ժնևյան կոնվենցիայի դրույթներով` ԼՂՀ իշխանությունները միակողմանի կարգով պատրաստակամություն հայտնեցին հանձնել դիվերսիոն գործողությունների ընթացքում փոխհրաձգության ժամանակ սպանված Հ. Հասանովի դին»։ Ավելի մանրամասն կարդացեք թերթի այսօրվա համարում:

Известно имя адвоката азербайджанских диверсантов
Стало известно имя адвоката азербайджанских диверсантов, арестованных властями Нагорно-Карабахской Республики. Это карабахский адвокат Аркадий Исраелян.
Стало известно имя адвоката азербайджанских диверсантов, арестованных властями Нагорно-Карабахской Республики. Это карабахский адвокат Аркадий Исраелян. Об этом сообщает “Арцахпресс”, ссылаясь на газету «Жоховурд».
Напомним, что членам азербайджанской диверсионно-разведывательной группы, проникшим на территорию Карвачарского района НКР, Шахбазу Гуиеву и Дильхаму Аскерову, предъявлен ряд обвинений по нескольким статьям УК НКР.
Один из членов группы, Гасанов, был убит при задержании. В беседе с «Жоховурд» адвокат Аркадий Исраелян сообщил, что встречался с обвиняемыми, однако исходя из интересов следствия отказался сообщить подробности.
Накануне Госкомиссия НКР по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших распространила заявление о том, что, руководствуясь положениями Женевских конвенций, проявляя добрую волю, власти НКР готовы передать тело диверсанта Гасанова властям Азербайджана.