Հայաստանում սկսվել են ռուսական ռազմակայանի նռնակաձիգների հավաքները
Հայաստանի ռուսական ռազմակայանում սկսվել են ձեռքի եւ ավտոմատ նռնականետների անձնակազմերի դաշտային հավաքները, որոնց մասնակցում են ավելի քան 200 զինծառայողներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությոնից, «Ալագյազ» բարձրլեռնային զորավարժարանում ՌՊԳ-7-ի նռնակաձիգների եւ ԱԳՍ-17 ավտոմատ նռնականետների անձնակազմերի հետ պարապմունքները կտեւեն մեկ ամիս:
Անցկացվող դաշտային հավաքների առանձնահատկությունը բարձրլեռնային պայմաններում զինծառայողների հմտությունների կատարելագործումն Է՝ տարվա ձմեռային սեզոնում ուժեղ քամու, բարձրության եւ ջերմաստիճանային ռեժիմի ուղղումների կիրառմամբ, որը հասնում Է մինչեւ Ցելսուսի մինուս 20 աստիճան:
«Նռնակաձիգների դաշտային հավաքները կավարտվեն կրակային եւ մարտավարական-հատուկ պատրաստության նորմատիվների հանձնմամբ»,- նշվում Է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

В Армении начались сборы с гранатометчиками российской военной базы
В российской военной базе Южного военного округа, дислоцированной в Республике Армения, начались полевые сборы гранатометчиков ручных и автоматических гранатометов, в которых задействовано более 200 военнослужащих.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 декабря АРЦАХПРЕСС - Занятия со стрелками- гранатометчиками РПГ-7 и расчетами автоматических гранатометов АГС-17 на высокогорном полигоне «Алагяз» продлятся в течение месяца.
Как сообщили в пресс-службе Южного военного округа,oсобенностью проводимых полевых сборов является совершенствование навыков обучения военнослужащих в условиях высокогорья с применением поправок на сильный ветер, высоту и температурный режим в зимнее время года, достигающий до -20 градусов Цельсия. Завершаться полевые сборы гранатометчиков сдачей нормативов по огневой и тактико-специальной подготовке