Բակո Սահակյանը մասնակցել է ԼՂՀ ոստիկանության մարմինների գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 8-ին մասնակցել է ԼՂՀ ոստիկանության մարմինների եւ ստորաբաժանումների 2016 թվականի օպերատիվ ծառայողական գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Զեկույցներով հանդես են եկել ոստիկանապետ Կամո Աղաջանյանը, կառույցի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ համակարգի առջեւ դրված խնդիրները բարդ են ու կարեւոր, եւ ոստիկանությունն ունի դրանք արդյունավետորեն լուծելու համապատասխան ներուժ:
Երկրի ղեկավարը 2016 թվականի կառույցի գործունեությունն ընդհանուր առմամբ գնահատել է բավարար եւ տվել համապատասխան հանձնարարականներ 2017 թվականի աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

On February 8 President of the Nagorno Karabakh republic (NKR) Bako Sahakyan participated in the session of the NKR Police board summarizing the results of the 2016 operative activities, press service of the NKR President’s Office stated.
President Bako Sahakyan takes part in NKR Police Board session
STEPANAKERT, FEBRUARY 8, ARTSAKHPRESS: Head of the Police Board Kamo Aghajanyan and responsible representatives of the structure delivered corresponding reports.
NKR President Sahakyan stated that issues faced by the system are difficult and important and the Police have a corresponding potential to solve them efficiently.
Bako Sahakyan rated the activities of the structure in 2016 as overall satisfactory giving corresponding instructions for proper implementation of the set tasks in 2017.