Արցախում ընթացող ժողովրդավարական գործընթացներն անհամեմատելի են Ադրբեջանում ընթացող գործընթացների հետ. Շարմազանով
Արցախում ընթացող ժողովրդավարական գործընթացներն անհամեմատելի են հարևան Ադրբեջանում տեղի ունեցող «ժողովրդավարական» գործընթացների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը և նշել, որ Արցախի Հանրապետության հանրաքվեի մասին միջազգային դիտորդների գնահատականները հենց դա են ցույց տալիս:
«Այս տարիների ընթացքում Արցախը և Հայաստանն ապացուցել են, որ անշեղորեն գնում են ազգային վերածննդի, ազգային միասնության և համերաշխության ճանապարհով: Փետրվարի 20-ի Սահմանադրության հանրաքվեն ցույց տվեց, որ Արցախի ժողովուրդը միասնական է, Արցախի ժողովրդի կամքը՝ կառուցել անկախ ու ազատ հայրենիքում ժողովրդավար պետություն, անքակտելի է և այլընտրանք չունի»,- հավելել է Է. Շարմազանովը:

Democratic processes taking place in Artsakh incomparable with "democratic" processes taking place in Azerbaijan. Sharmazanov
Democratic processes taking place in Artsakh are incomparable with "democratic" processes taking place in Azerbaijan. Sharmazanov
Democratic processes taking place in Artsakh incomparable with
STEPANAKERT, FEBRUARY 21, ARTSAKHPRESS: Deputy Speaker of Armenia's Parliament Eduard Sharmazanov said the above-said, adding that international observers' assessments on Constitutional Referendum held in Artsakh proves it, reports "Artsakhpress".
"During these years, Artsakh and Armenia have proven that they moving towards the way on national revival, national unity and solidarity. The Constitutional Referendum showed that the people of Karabakh are united.  Artsakh people’s will to build a democratic country in a free and independent state is inseparable and has no alternative," said Sharmazanov.