Արծրուն Հովհաննիսյան. Զաքիր Հասանովը ավելի սովոր է վաշտի հրամանատարի դերին
Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունը լիովին ապատեղեկատվություն է համարել «դիվերսիայի» մասին ադրբեջանական կողմի հերթական հաղորդագրությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Ծիծաղելի է ամեն օր դիվերսիաներ մոգոնել, եւ «խիզախորեն» զեկուցել «հակամիջոցների» մասին»,- ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ NEWS.am-ի խնդրանքով մեկնաբանելով ադրբեջանական լրատվամիջոցերի հրապարակումները:
«Եթե շեղվենք համանման հաղորդագրությունների ապրիորի անհեթեթ բովանդակությունից, ապա նախարարի վարքագիծը կարելի է առնվազն տարօրինակ համարել: Ուրվական «դիվերսանտներին» հետ մղելու համար նա ցանկացել է վաշտի հրամանատարի դերում հանդես գալ, ինչին, ըստ երեւույթին, նա ավելի սովոր է, քան նախարարական պաշտոնին»,- նշեց մամուլի քարտուղարը:

Armenia MOD: Azerbaijan defense minister is more accustomed to role of military company commander
Ministry of Defense (MOD) of Armenia stated that the Azerbaijani side’s latest communiqué regarding “sabotage” is absolute disinformation.
STEPANAKERT, FEBRUARY 24, ARTSAKHPRESS: “It’s ridiculous to invent diversions ever day and ‘courageously’ report about ‘countermeasures,’” said Artsrun Hovhannisyan, spokesperson of the minister of defense Armenia, commenting—at the request of NEWS.am—on respective Azerbaijani media reports.
“If we deviate from the a priori  absurd content of similar reports, the [Azerbaijan defense] minister’s demeanor can be considered bizarre, at the least,” noted Hovhannisyan. “To draw the ghost ‘saboteurs’ back, he wished to act in the role of a [military] company commander, to which, apparently, he is more accustomed than the ministerial post."