Արծրուն Հովհաննիսյան. Զաքիր Հասանովը ավելի սովոր է վաշտի հրամանատարի դերին
Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունը լիովին ապատեղեկատվություն է համարել «դիվերսիայի» մասին ադրբեջանական կողմի հերթական հաղորդագրությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Ծիծաղելի է ամեն օր դիվերսիաներ մոգոնել, եւ «խիզախորեն» զեկուցել «հակամիջոցների» մասին»,- ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ NEWS.am-ի խնդրանքով մեկնաբանելով ադրբեջանական լրատվամիջոցերի հրապարակումները:
«Եթե շեղվենք համանման հաղորդագրությունների ապրիորի անհեթեթ բովանդակությունից, ապա նախարարի վարքագիծը կարելի է առնվազն տարօրինակ համարել: Ուրվական «դիվերսանտներին» հետ մղելու համար նա ցանկացել է վաշտի հրամանատարի դերում հանդես գալ, ինչին, ըստ երեւույթին, նա ավելի սովոր է, քան նախարարական պաշտոնին»,- նշեց մամուլի քարտուղարը:

Минобороны Армении: Закиру Гасанову роль комвзвода привычнее
В Министерстве обороны Армении назвали полной дезинформацией очередное сообщение азербайджанской стороны о «диверсии».
СТЕПАНАКЕРТ, 24 февраля АРЦАХПРЕСС - «Смешно ежедневно измышлять диверсии, и «доблестно» рапортовать о «контрмерах», - заявил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованисян, комментируя по просьбе корреспондента Новости Армении – NEWS.am публикации в азербайджанских СМИ.
«Если отвлечься от априори нелепого содержания подобных сообщений, то поведение министра можно назвать по меньшей мере странным. Для отражения привидевшихся «диверсантов» он пожелал выступить в роли комвзвода, что, видимо, ему привычнее, чем министерская  должность», - отметил пресс-секретарь.