Բակո Սահակյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 17-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Ստեփանակերտում քաղաքային լուսավորության նոր՝ էներգախնայող համակարգի անցնելու հարցերը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդում է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը պահանջված է համարել նոր համակարգի ներդրումը՝ նշելով դրա առավելությունը տնտեսական տեսանկյունից:
Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

On 17 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked a working consultation on introducing a new energy-saving street lighting system in Stepanakert, Central Information Department of the office of the Artsakh Republic President stated.
President Sahakyan convoked a working consultation
STEPANAKERT, MARCH 17, ARTSAKHPRESS: The Head of the State considered demanded the introduction of such a system, pointing to its significance from economic viewpoint.
The President gave concrete instructions to the heads of concerned structures towards proper solution of the discussed questions.