Ռոհանին մարտի 27-28-ին Մոսկվայում կլինի
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին մարտի 27-28-ին պաշտոնական այցով Մոսկվայում կլինի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հաղորդում է Կրեմլի կայքը:
Ռոհանին եւ Պուտինը առանձնազրույց կունենան մարտի 28-ին:
«Բանակցությունների ընթացքում պետությունների ղեկավարները կքննարկեն ռուս-իրանական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի ամբողջ շրջանակը: Հատուկ ուշադրություն կդարձնեն առեւտրատնտեսական եւ ներդրումային կապերի զարգացման հեռանկարներին, այդ թվում՝ էներգետիկայի եւ տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ոլորտում խոշոր համատեղ ծրագրերի իրականացման համատեքստում: Բանակցությունների արդյունքում մի շարք երկկողմ փաստաթղթեր կստորագրվեն»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Роухани посетит Москву 27-28 марта
Президент Ирана Роухани Хасан по приглашению президента России Владимира Путина посетит Москву с официальным визитом 27-28 марта, сообщается на сайте Кремля.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 марта АРЦАХПРЕСС - Переговоры Роухани и Путина состоятся 28 марта.
«В ходе переговоров глав государств 28 марта планируется рассмотреть весь комплекс вопросов российско-иранского сотрудничества. Особое внимание предполагается уделить перспективам расширения торгово-экономических и инвестиционных связей, в том числе в контексте реализации крупных совместных проектов в сфере энергетики и транспортной инфраструктуры. По итогам переговоров будет подписан ряд двусторонних документов», — говорится в сообщении.