Ալիևը Սոլովյովին է «հասցրել» Ադրբեջանի դիրքորոշումը Ղարաբաղի հարցում
Ապրիլի 7-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Բաքվում հանդիպել է ռուս հաղորդավար Վլադիմիր Սոլովյովի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես հայտնում է Ալիևի մամլո ծառայությունը՝ հանդիպման ընթացքում Ադրբեջանի նախագահը առաջին անգամ Բաքու այցելած Սոլովյովի «ուշադրությանն է հասցրել» երկրի դիրքորոշումը ղարաբաղյան հարցում, հայտնում է 1in.am-ը:
«Խոսելով Ադրբեջանում տեղի ունեցած զարգացման գործընթացների մասին, Ալիևը նշել է, որ ակտիվ աշխատանք է իրականացվում երկրի մասին իրականությունը միջազգային հանրության ուշադրությանը հասցնելուն: Սկսելով զրույցը Ադրբեջանի պատմության և այսօրվա իրականության մասին, Ալիևը նաև ուշադրության է արժանացրել Ադրբեջանի դիրքորոշումը Ղարաբաղյան հակամարտության մասին: Ալիևը նշել է, որ Ադրբեջանը և Ռուսաստանը հաջող համագործակցում են հումանիտար կապի ոլորտում, այդ թվում՝ մեդիայի, այնպես, ինչպես և մնացած բոլոր ոլորտներում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Алиев «довел» до Соловьева позицию Азербайджана по Карабаху
7 апреля президент Азербайджана Ильхам Алиев провел в Баку встречу с российским ведущим Владимиром Соловьевым.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 апреля АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба президента Азербайджана, в ходе встречи Алиев «довел до внимания» Соловьева позицию страны по карабахскому конфликту.
«Говоря о происходящих в Азербайджане процессах развития, Алиев отметил, что ведется активная работа по доведению до мировой общественности реалий о стране. Начав разговор о сегодняшних реалиях и истории Азербайджана, глава государства также довел до внимания позицию Азербайджана по нагорно-карабахскому конфликту.  Алиев отметил, что Азербайджан и Россия успешно сотрудничают в сфере гуманитарных связей, в том числе в сфере медиа, так же, как и во всех остальных сферах», — говорится в сообщении.
Владимир Соловьев посещает Баку впервые. Ранее телеведущий неоднократно посещал Нагорный Карабах. Комментируя выдачу Минском Баку блогера Александра Лапшина, Соловьев писал: «Я был в Карабахе много раз. И я не заезжал со стороны Азербайджана. И что?».