Որևէ մեկն իրավասու չէ Ղարաբաղի փոխարեն որոշել առնվազն երկու հարց. Շավարշ Քոչարյան
Որևէ մեկն իրավասու չէ Ղարաբաղի փոխարեն որոշել առնվազն երկու հարց՝ կարգավիճակի և տարածքային ամբողջականության:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը:
«Արցախի Հանրապետությունն իր խնդիրներն ունի Ադրբեջանի հետ, մասնավորապես՝ Ադրբեջանի կողմից Արցախի տարածքների մի մասի օկուպացիայի մասով, և դա միայն Լեռնային Ղարաբաղի իշխանությունների լուծելու հարցն է: Ինչ վերաբերում է կարգավիճակին, ապա Արցախի ժողովուրդն այս առումով արդեն երեք անգամ հանրաքվե է անցկացրել՝ մեկը՝ 1991թ.-ի բուն հանրաքվեն, մյուս երկուսը՝ Սահմանադրության ընդունումն և փոփոխությունը: Եվ Հայաստանի իշխանությունները պարտավոր են գործել՝ ելնելով Արցախի ժողովրդի արտահայտած կամքից»,- նշել է Շ. Քոչարյանը:

No one is competent to solve at least 2 issues instead of Karabakh. Shavarsh Kocharyan
No one is competent to solve at least 2 issues instead of Karabakh: the issues of the status and territorial integrity.
STEPANAKERT, APRIL 28,  ARTSAKHPRESS: Shavarsh Kocharyan, Deputy Foreign Minister of Armenia said in an interview with “Artsakhpress”.
Artsakh Republic has its problems with Azerbaijan, particularly, in regard to the occupation of some of Artsakh territories by Azerbaijan, and it is only a matter of resolving by the Nagorno-Karabakh authorities. As for the status, Artsakh people in this respect have already held referendum three times, the first was the referendum of 1991 and the other two ones were the adoption and amendment of the Constitution. And Armenia's authorities are obliged to act in accordance with the expressed will of the people of Artsakh, "said Sh. Kocharyan.