Սիրիական բանակը հսկողության տակ Է վերցրել Դամասկոս-Պալմիրա մայրուղին
Սիրիայի կառավարական զորքերը դաշնակցային ուժերի աջակցությամբ վերադարձրել են հսկողությունը Դամասկոս-Պալմիրա հիմնական ճանապարհի նկատմամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այդ մասին, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել Է տեղի իրազեկ մի աղբյուր: «ԻՊ-ի ահաբեկիչները նահանջել են Սուխնեի կողմը: Դամասկոս-Պալմիրա ճանապարհը բանակի եւ դաշնակցային ուժերի հսկողության տակ են»,-պատմել Է գործակալության զրուցակիցը:
Հարձակումը շարունակվում Է Պալմիրա քաղաքից դեպի արեւմուտք: «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դեմ մարտերը շարունակվում են Արաք քաղաքից երեք կիլոմետր հեռավորության վրա՝ Պալմիրայ-Դեյ Էզ Զոր ճանապարհին: Ահաբեկիչները մեծ կորուստներ են կրում եւ նահանջում են Սուխնե քաղաքի՝ իրենց գլխավոր հենակետի ուղղութամբ: :
Ընդամենը Հոմս նահանգի արեւելքում ընդգրկուն գործողության սկսվելուց ի վեր կառավարական զորքերը ԻՊ-ից մաքրել են ավելի քան հազար քառակուսի կիլոմետր տարածք:

Сирийская армия взяла под контроль трассу Дамаск­-Пальмира
Правительственные войска Сирии при поддержке союзных сил вернули контроль над основной трассой Дамаск­ -Пальмира, сообщил РИА Новости осведомленный источник на месте.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 мая АРЦАХПРЕСС - "Террористы ИГ* отступили в сторону Сухне. Трасса Дамаск­-Пальмира под контролем армии и союзных сил", — рассказал собеседник агентства.
Наступление продолжается к западу от города Пальмира. Бои с террористической группировкой "Исламское государство"* продолжаются в трех километрах от города Арак на трассе Пальмира — Дейр­-эз-­Зор.Террористы несут большие потери и отступают в сторону главного своего оплота в городе Сухне,сообщает РИА Новости.
Всего с начала масштабной операции на востоке провинции Хомс правительственные войска зачистили от ИГ* более тысячи квадратных километров.